1. Новини Закарпаття
  2. >

Подвійне громадянство Кіпру: українські високопосадовці потрапили в антикорупційне розслідування Аль-Джазіра / УП

23.08.2020 14:45 Влада

Слідчий підрозділ Аль-Джазіри отримав доступ до паспортних даних безлічі осіб, що придбали кіпрський "золотий паспорт".

Слідчий підрозділ Аль-Джазіри отримав доступ до паспортних даних безлічі осіб, що придбали кіпрський

Як зазначає Українська правда, у переліку покупців "золотих паспортів" вказані, зокрема, такі українці:

Олігарх Олег Бахматюк, що є фігурантом справи по виведенню грошей з "ВіЕйБі Банку". НБУ у 2014 році видав фінустанові бізнесмена стабілізаційний кредит на суму 1,2 млрд грн, після чого банк луснув.

Колишнійміністр екології Микола Злочевський, якому український суд обрав запобіжний захід у вигляді арешту, але заочно, оскільки той у розшуку.

Дружина колишнього міністра оборони часів Януковича Павла Лебедєва – Людмила Лебедєва. У жовтні 2014 року в Україні порушили справу проти восьми колишніх міністрів оборони, серед них був і Лебедєв. Військова прокуратура підозрює його в руйнуванні структури армії й підриві обороноздатності країни.

Український бізнесмен Вадим Шульман з оточення олігарха Ігоря Коломойського.

Колишній (часів президентства Віктора Януковича) начальник Слідчого управління податкової міліції ДПА України Анатолій Яковинець.

Додатково

Кіпрські документи також містять імена тисячі заможних росіян, багато з яких мають тісні зв'язки в Кремлі, а також 500 громадян Китаю, готових заплатити мільйони доларів за паспорт ЄС, який надає юридичні, банківські та туристичні привілеї. Крім того, у переліку є член сім'ї міжнародного терориста Осами бен Ладена.

загрузка...