1. Новини Закарпаття
  2. >

Більше мільярда гривень залишилося б в Закарпатті: Іванчо розповів про вигоди від децентралізації

17.08.2020 22:02 Влада

Питання децентралізації у всіх на слуху і навколо нього точиться багато дискусій.

Питання децентралізації у всіх на слуху і навколо нього точиться багато дискусій.

Про усі переваги децентралізації у соцмережі Фейсбук написав Василь Іванчо, керівник Мукачівського міськрайонного осередку партії "За Майбутнє".

За його словами, наразі багато дискусій точиться навколо питань децентралізації. І мова навіть не так про скорочення кількості районів, як про саму суть децентралізації – передачі більше повноважень від органів центральної влади органам місцевого самоврядування.

"Особисто для мене це і є головною метою децентралізаційних процесів. Адже ми говоримо про більшу фінансову самостійність регіонів, про можливість ефективніше вирішувати питання на місцях без будь якого бюрократичного втручання з Києва. Влада на місцях краще орієнтується, як скеровувати фінансові потоки в середині регіону.

Я впевнений, що правильна реформа децентралізації може надати поштовх економічного розвитку регіонів. Наведу лише невеликий приклад зі сплатою Податку на доходи з фізичних осіб. Зараз 25% цього податку сплачується регіонами до державного бюджету. За п’ять останніх років Закарпаття до державного бюджету сплатило понад 3,5 мільярди грн Податку на доходи з фізичних осіб. І щороку сума цих виплат зростає.

У розрізі років це виглядає так:

  • 2015 рік – 323,9 млн. грн
  • 2016 рік – 503,6 млн. грн
  • 2017 рік – 743,1 млн. грн
  • 2018 рік – 934,5 млн. грн
  • 2019 рік – понад мільярд гривень.

А це все кошти, які могли б залишатися в нашій області і їх можна було б спрямовувати на реалізацію регіональних програм. Адже саме так було до 2015 року і ці сотні мільйонів гривень надходили в місцеві бюджети, що сприяло розвитку регіону.

Висновок очевидний – децентралізація повинна підсилити регіони, надати їм більше фінансової самостійності, а також надати можливість місцевій владі бути більш незалежними у прийняті рішень на користь громад. Я підтримую саме таку децентралізацію", - зазначає в дописі Василь Іванчо.

Нагадаємо, питання мови, національності, церкви не мають роз'єднувати нас. Позиція "За майбутнє".

Читайте на ГК:Причина смертей — свічка: на Закарпатті загинули троє дорослих та одна дитина
Читайте на ГК:Оштрафували майже на 75 тис. грн: на Закарпатті покарали водія під "кайфом"
Читайте на ГК:"У них вимикають частіше": очільник "Закарпаттяобленерго" розповів, як формують графіки відключень

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська