1. Новини Закарпаття
  2. >

Зеленський ініціює введення нових релігійних свят

31.07.2020 11:31 Влада

Президент пропонує на державному рівні святкувати три іудейських і два мусульманських свята.

Президент пропонує на державному рівні святкувати три іудейських і два мусульманських свята.

Президент Володимир Зеленський доручив Кабміну розглянути питання надання державного статусу релігійних свят, зокрема: Рамазан-байрам, Курбан-Байрам, Песах, Рош-ха-Шана, Ханука, Великдень християн західного обряду та іншим. Відповідний указ глава держави підписав у четвер, 30 липня, повідомляє прес-служба Офісу президента. 

Як наголошується в документі, така пропозиція зроблена з метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян, реалізації рівних прав і можливостей всіх вірян, шанування історії, культури, традицій українського суспільства як багатонаціонального і багатоконфесійного. В указі йдеться, що уряд має вивчити це питання і виробити пропозиції щодо взаємодії із Всеукраїнською радою церков, релігійними організаціями та Українським інститутом національної пам'яті, після чого внести на розгляд Верховної Ради відповідний законопроект. 

Також у прес-службі президента повідомили, що Зеленський привітав мусульман України і світу зі святом Курбан-Байрам. Глава держави зазначив, що це свято наповнює серця вірян милосердям, любов'ю до ближнього, дарує світло надії і справедливості. 

"Ми вдячні і високо цінуємо внесок мусульманської громади України у збереження і примноження духовного багатства та різноманітності нашого народу, утвердження миру і міжрелігійної злагоди в українському суспільстві", - підкреслив Володимир Зеленський. 

Він побажав мусульманам міцного здоров'я, миру та щедрої долі.

Читайте на ГК:Україна першою у світі прирівняла цифровий паспорт до паперового
Читайте на ГК:В Україні соняшникова олія дорожчає рекордними темпами
Читайте на ГК:Рада підтримала законопрект про одноразову фінансову допомогу
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...