1. Новини Закарпаття
  2. >

Кадровий голод: на Закарпатті бракує вже чотирьох суддів кримінальної юстиції

28.07.2020 17:32 Влада ВАЖЛИВО

У Верховному Суді розповіли про грандіозні проблеми з кадровим голодом у суддівській системі. Саакашвілі запропонував радикальне скорочення судів.

У Верховному Суді розповіли про грандіозні проблеми з кадровим голодом у суддівській системі. Саакашвілі запропонував радикальне скорочення судів.

Робота майже 70 судів першої ланки паралізована через відсутність суддів, а на обласному рівні не вистачає близько 40 відсотків суддів. Про це повідомив заступник голови Верховного Суду, голова Касаційного господарського суду в складі ЗС Богдан Львов в інтерв'ю УНІАН

"В Україні майже 69 місцевих судів з 400, які не можуть працювати через відсутність суддів. Там або є судді, які не мають повноважень, оскільки вони після закінчення п'ятирічного терміну ще не були призначені на посади безстроково, або взагалі немає суддів. Йдеться про місцевий рівень і окремі райони", - сказав Богдан Львов. 

Тим часом, на обласному рівні, за його словами, ситуація ще гірша: "Статистика свідчить, що не вистачає близько 40 відсотків суддів". Львов пояснив, що для розгляду кримінальних справ в області необхідно, мінімум, чотири судді: троє суддів у колегії, і один - слідчий суддя. На сьогодні низка областей стикається з браком кадрів. 

"Чотирьох суддів кримінальної юстиції в Закарпатті вже немає. Полтава також послідувала прикладу Закарпаття. На черзі - Волинь, Суми та інші області. Сьогодні - це нерозглянуті кримінальні справи, а завтра - це будуть невидані санкції на затримання, проведення певних слідчих дій... Поліція, прокуратура, всі правоохоронні органи, повинні були б бити на сполох, адже завтра їх робота буде зведена нанівець. Але поки цього, на жаль, не відбувається", - підкреслив він. 

Заступник голови ВС констатував, що в деяких регіонах зараз порушники можуть уникнути покарання за адмінпротоколами.

"У деяких регіонах зараз можна їздити заднім ходом на червоне світло по зустрічній, і ніякої відповідальності за це не буде. Адже якщо протягом трьох місяців порушника не залучити до відповідальності, то адмінпротокол силу втрачає. А протягом трьох місяців там судді може і не з'явитися. Тобто, порушники залишаються без відповідальності", - вказав Львов. 

Суддя також розповів, що останній масовий набір суддів в Україні відбувся в 2013 році. Якщо не брати до уваги кількох призначень 2015 року, за минулі шість років жоден новий фахівець суддею не став. Тим часом, голова виконавчого комітету Національної ради реформ при президенті України Михайло Саакашвілі пропонує свій варіант вирішення проблеми судів в Україні. Про нього він розповів у вівторок, 28 липня на сторінці у Facebook. Так, Саакашвілі пропонує провести масштабну судову реформу, в результаті якої змінити систему судів і в рази зменшити їх кількість. 

Зокрема, Саакашвілі пропонує:

"ліквідувати множинність існуючих органів контролю над судовою системою (ВСП ВККС, ДСА) і створити єдиний орган нагляду за ефективністю судової системи. З 7000 суддів штату судової системи, вакантними залишаються 2000 посад (наприклад, деякі суди мають по 1 судді, деякі заповнені лише на 10 відсотків). Для цього необхідно максимально швидко провести чесні і прозорі конкурси. Змінити систему судів, в тому числі судів першої інстанції (ліквідація окремих систем господарських судів та адміністративних судів)", - повідомив політик. 

За словами Саакашвілі, концепція судової реформи виноситься на обговорення.

Нагадаємо, закарпатській родині, будинок якої знищив зсув, вже виплатили 300 000 гривень компенсації.

Читайте на ГК:На Закарпатті за минулу добу зробили 440 щеплень від COVID-19
Читайте на ГК:На Закарпатті за добу зафіксували 6 випадків керування у нетверезому стані
Читайте на ГК:На Закарпатті начальник комунальної установи спіймався на злочині зі збитками в пів мільйона грн
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...