1. Новини Закарпаття
  2. >

​Заробітна плата 32-35 тисяч для депутата занадто маленька, - Третьякова

19.07.2020 23:22 Влада

Голова комітету Ради з питань соцполітики вважає, що організація праці депутата не дає йому можливості "віддати все належне батьківщині під час його каденції".

Голова комітету Ради з питань соцполітики вважає, що організація праці депутата не дає йому можливості

Депутат фракції "Слуга народу", голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики Галина Третьякова назвала зарплати парламентарів недостатніми для забезпечення їх якісної роботи.

Про це вона заявила в інтерв'ю "Громадському".

"Депутатська заробітна плата вона не тільки для депутата. Вона невелика, можна навіть сказати, що в реаліях для того, щоб забезпечити роботу народному депутату, вона замала", - вважає Третьякова.

Вона уточнила, що депутатам нараховують у середньому 42 тисячі гривень на місяць "брутто", а "на руки" (після відрахування податків) вони отримують 32-35 тисяч, залежно від того, чи брав парламентар відпустку.

"Тут дуже якісь цікаві правила нарахування, бо зарплату ми отримуємо раз на місяць, у нас немає авансів. Нас весь час смикають, це один раз на місяць, місяць пройшов, ти отримуєш її 10-15 числа, не встигаєш якось сформувати свої витрати, для того, щоб це робити", - зазначила депутатка. 

Водночас, більшою проблемою вона вважає низькі виплати на організацію роботи народного депутата. Зокрема, досить багато часу займає опрацювання вхідної кореспонденції, чим, за її словами, у європейській практиці займається офіс народного депутата.

"Народний депутат має мати юридичну підтримку, організаційну… має бути контроль того, що відображається у ЗМІ. Крім того, має бути особистий помічник, який буде твій розклад [формувати]… На помічників оця сума, яка надається, - 42 тисячі гривень на чотирьох осіб. Це замало", - вважає Третьякова.

Вона також додала, що чинна організація праці народного депутата не дає йому можливості "віддати все належне батьківщині під час його каденції".

Читайте на ГК:Україна першою у світі прирівняла цифровий паспорт до паперового
Читайте на ГК:В Україні соняшникова олія дорожчає рекордними темпами
Читайте на ГК:Рада підтримала законопрект про одноразову фінансову допомогу
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...