1. Новини Закарпаття
  2. >

"Пенсія автоматом": Уряд запустив послугу автоматичного призначення пенсії

02.07.2020 22:38 Влада

В Україні ввели автоматичне призначення пенсії. Про це повідомляє прес-служба Мінцифри.

В Україні ввели автоматичне призначення пенсії. Про це повідомляє прес-служба Мінцифри.

З учорашнього дня пенсія призначається автоматично з досягненням пенсійного віку. При цьому немає необхідності додатково звертатися і особисто відвідувати органи Пенсійного фонду.

Через новий онлайн-сервіс можна надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію заздалегідь і провести перевірку наявних у фонді даних.

Відзначається, що з початку роботи сервісу заяви подали вже 813 майбутніх пенсіонерів. Для призначення пенсії потрібно авторизуватися на порталі фонду за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), заповнити анкету, додати копії документів, підписати заяву КЕП і відправити її в орган фонду. Після обробки заяви користувач отримає повідомлення про автоматичне призначення пенсії, дати і розмір виплат.

Також послуга незабаром стане доступна також користувачам, які не мають КЕП. Вони зможуть авторизуватися через BankID або систему електронної ідентифікації id.gov.ua.

При цьому документи, що підтверджують трудову діяльність (трудову книжку, документи про навчання, військову службу і т.д.), можна подати завчасно. Трудову книжку може подати як роботодавець, так і сам користувач.

Нагадаємо, із 1 липня в Україні зростуть соціальні допомоги і виплати: кому і наскільки.

Читайте на ГК:Україна першою у світі прирівняла цифровий паспорт до паперового
Читайте на ГК:В Україні соняшникова олія дорожчає рекордними темпами
Читайте на ГК:Рада підтримала законопрект про одноразову фінансову допомогу

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...