1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Місцеві вибори обіцяють бути гарячими": хто планує очолити Берегівські райраду та ОТГ?

24.06.2020 23:19 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Влада ще не визначилась з повноваженнями районних рад і об’єднаних територіальних громад, а окремі “прагнучі” керівних крісел уже запускають пробні шари, аби погледіти, як реагує на них широкий загал.

Влада ще не визначилась з повноваженнями районних рад і об’єднаних територіальних громад, а окремі “прагнучі” керівних крісел уже запускають пробні шари, аби погледіти, як реагує на них широкий загал.

На сьогоднішній день ситуація така, що фінансові важелі передані ОТГ, а за радами залишились наглядові функції. Тому ті, хто шукає місця під сонцем, сконцентрували увагу насамперед на даній позиції. Як відомо, до Берегівської об’єднаної територіальної громади, крім міста, увійшли ще дев’ять населених пунктів. Це – Гать, Чікош-Горонда, Яноші, Блажієво, Кідьош, Велика Бакта, Геча, Бадалово і Галабор. Дивно, що бачимо тут найвіддаленіше село району, а найближчі Астей та Дийда віддали перевагу Великобийганьській ОТГ. Але це тема іншої розмови.

Хто ж націлився на керівне крісло в Берегівській ОТГ? В кулуарах називають імена депутата міської ради Віталія Антіпова, його партнера у правових питаннях адвоката Едуарда Пуканича, бізнесмена Олега Левицького, голову фракції ЄЦ в райраді Золтана Ковача, власника готельно-розважального комплексу “Золота пава”, голову земельної комісії міського органу самоврядування Миколу Якимця. Ймовірно балотуватиметься на посаду і нинішній мер Берегова Золтан Бабяк. Останній прямо ще не підтвердив свого наміру, втім як і решта претендентів, але сказав, що у виборчому процесі  братиме участь обов’язково.

У соціальній мережі заявив, що подумає над висуванням своєї кандидатури на посаду голови ОТГ,  Едуард Пуканич. Те, що він серйозно “замислився” над цим підтверджують  його систематичні публікації у Фейсбуці, в яких він з усіх боків “розвінчує” нинішнє керівництво міста. Не відстає від нього й Віталій Антіпов, котрий використовує будь-який привід, аби “вколоти” сьогоднішніх можновладців.

Ширяться чутки, що побив горшки з діючим мером і директор фірми “Берег Вертікал”, яка займається вивезенням побутових відходів, Микола Якимець, і він ніби-то теж замахнувся на посаду керівника ОТГ. Давні амбіції і у депутата райради Золтана Ковача, хоча він може запропонувати свою кандидатуру і на голову районного “парламенту”. Вже висувався на очільника міста Олег Левицький, набравши на минулих виборах понад 2 тисячі голосів. Безумовно, до названих кандидатур можуть приєднатися й інші особи. Зокрема, може висунути свого представника впливова у місті та селах КМКС. Стовідсотково запропонують людей пропрезидентські Слуги народу. В цьому контексті згадується власник торгового комплексу Іван Маргітич, який на минулих виборах до Верховної Ради показав непоганий результат. Гарантовано з’являться й технічні кандидати.

Свій струмінь у виборчу кампанію внесе й те, що обиратимуть голову ОТГ не лише мешканці Берегова, а всіх населених пунктів, що увійшли до об’єднаної територіальної громади. А до названих 9 населених пунктів  Кабмін може “додати” ще з десяток сіл, які поки-що “зависли” у просторі, не долучившись до жодної ОТГ. Словом, вибори, якщо вони відбудуться, будуть не простими як для тих, хто обиратиме, так і для претендентів, котрим доведеться агітувати за себе не лише в місті, а й серед сільського населення.

На цьому фоні більш виграшна позиція у кандидатів на посаду голови Берегівської районної ради, яких краще знають мешканці регіону. Тут  шанси мають нинішні очільники РДА Іштван Петрушка та райради Йожеф Шін, імена яких добре знані у всіх населених пунктах Берегівщини. Правда, спочатку треба стати депутатом цього органу. Говорять також, що Петрушці ніби-то пообіцяли посаду префекта, який  матиме повноваження відміняти навіть рішення сесій райради та ОТГ, але це теж ще ніде не прописано.

 Інтриги до обрання очільника району додасть і те, що можливе висунення на цей пост когось із Виноградівщини, яку приєднали до Берегівського району. У ЗМІ з’явилась інформація, що більшість нинішнього депутатського корпусу Виноградівської райради – це люди народного депутата Владислава Поляка. Отож, цілком ймовірно, що той захоче взяти під контроль і новостворений орган самоврядування, незалежно від його місця знаходження. Тим більше, що Берегівщина входить  до виборчого округу по виборах народного депутата. А виборців на Виноградівщині значно більше, ніж на Берегівщині.

Одне слово, місцеві вибори обіцяють бути гарячими. Тепер чекаємо на офіційне їх оголошення, а мають зробити це згідно з чинним законодавством  не пізніше, як за 90 днів до 25 жовтня, тобто наприкінці серпня. До цього часу повинні остаточно визначитись і ОТГ, бо голосування проходитиме вже за новим територіальним принципом. 

А поки політичні партії та претенденти думають, як і коли включатися в кампанію, щоб гарантовано перемогти. Хоча, на наш погляд, окремі кандидати виборчий “хрестовий похід”  вже розпочали.

Нагадаємо, берегівські вандали після квіткових клумб у парку “Будапешт” взялися за сміттєві урни в центрі міста напроти реформаторської церкви.

Читайте на ГК:Викрадений в Чехії автомобіль Skoda затримали прикордонники на Закарпатті (ФОТО)
Читайте на ГК:ВІДЕО: достроково припинено повноваження голови Берегівської РДА
Читайте на ГК:Проголосовано недовіру голові Берегівської РДА Ігореві Вантюху

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...