1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Виноградівський район боргує уряду Польщі 136 тисяч євро (ДОКУМЕНТ)

10.06.2020 11:53 Влада ВАЖЛИВО Голос Карпат

Борг виник після реалізації проекту з будівництва хоспісу, який здійснювався в рамках програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013.

Борг виник після реалізації проекту з будівництва хоспісу, який здійснювався в рамках програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013.

Міжнародний проект реалізовувало комунальне підприємство Виноградівської районної ради "Агенція місцевого розвитку Виноградівщини", яке зараз знаходиться в стадії ліквілації.

Про це йдеться в розслідуванні журналістки Голосу Карпат Олени Мудри «Піджаки» для директора: як вивести грантовий мільйон», де викрита схема виводу на підставних підприємців 1,5 мільйона гривень з двох грантів Євросоюзу.

Польські донори не прийняли у звітах 218 тисяч євро і попросили їх повернути як такі, що не були використані. Понад 80 тисяч євро повернули майже одразу (ці гроші були на рахунках агенції). 136 тисяч євро, які район не може повернути вже протягом трьох років, Мінрозвитку сусідньої країни планує вимагати від боржника через Єврокомісію.

В коментарі Голосу Карпат по ситуації з боргом, заступник голови райради Адальберт Сверенко у вересні 2019 року говорив наступне: «Міністерство економічного розвитку нам виставило рахунок на повернення 218 тис. євро як таких, що не були прийняті ними у звіт. 80 тис. євро ми вже повернули. Це були кошти проекту, що лишались на рахунку агенції. Залишок цієї суми, не пам’ятаю точно 130 чи 140 тис. євро, ми боргуємо. На рахунок повернення цих коштів поляки поки до нас більше не звертались».

В той же час директор КП Артур Шерегі в коментарі журналістам по ситуації зазначав, що районна рада знала про листи з Польщі, але ігнорувала їх.

Ми надіслали листа до Міністерства інвестицій та розвитку Польщі. Вони підтвердили борг Виноградівського району в розмірі 136 тисяч євро, які мають намір отримати назад.

«Всього партнери отримали понад 880 тисяч євро авансу. Після завершення проекту залишилось понад 218 тисяч євро невикористаних коштів, у тому числі майже 80 000 євро - це неприйнятні витрати, тобто ті, які виникли у зв'язку з тим, що роботи, виконані під час будівництва хоспісу у Виноградові, не відповідають інформації, яка міститься у звітах поданих підрядником.

У січні 2017 року провідний партнер повернув 73,5 тисяч євро, тобто частину дебіторської заборгованості, а в лютому 2017 року - 8,8 тисяч євро. 136 тисячі євро підлягають поверненню. Всі процедури по намаганню повернути кошти Міністерством інвестицій та розвитку Польщі, тобто органу управління, вичерпані, тому справа буде передана Європейській комісії (відповідно до положень Регламенту 951/2007), яка візьме на себе процедуру по поверненню коштів».

загрузка...