1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

У Словаччині виступили з ідеєю фактичної автономії для угорців

03.06.2020 17:00 Влада ВАЖЛИВО

Угорська коаліційна партія направила прем'єр-міністру Словаччини Ігорю Матовичу запит під назвою "Меморандум угорської громади", в якому йдеться про фактичну автономію для угорців.

Угорська коаліційна партія направила прем'єр-міністру Словаччини Ігорю Матовичу запит під назвою

Про це повідомляє "ЄП" з посилання на видання Pravda.

Представники цієї позапарламентської партії передали прем’єру свої побажання на "з нагоди 100-річчя підписання Тріанонського договору".

Угорська коаліційна партія подала Матовичу кілька запитів. Зокрема, партія прагне визнання угорців незалежною політичною нацією у складі Словаччини. Крім того, йдеться про створення угорського сусідства, керованого угорцями через їх виборних представників.

Також у меморандумі міститься лінгвістична вимога, щоб угорська мова використовувалася як офіційна в установах і судах.

Підписанти меморандуму також перераховують речі, які, на їхню думку, необхідні для підтримки та розвитку їхньої спільноти. Вони закликають до того, щоб преамбула Конституції Словацької Республіки визнала Угорську національну громаду в якості державотворчого елементу. Крім того, партія закликає до вільного використання угорської національної символіки (гімну, герба, триколору) у всіх сферах життя.

Жолт Симон, голова політичного об'єднання "Угорський форум" також висловив зацікавленість у зміні преамбули Конституції Словацької Республіки. Він порадив Матовичу і всій урядовій коаліції не упускати політичний шанс і змінити фразу у преамбулі "ми, словацька нація" на "ми, громадяни Словацької Республіки".

Нагадаємо, Румунія створить угорську автономію

Читайте на ГК:Криза у Словаччині через "Спутник V": прем’єр іде у відставку
Читайте на ГК:У Словаччині прем'єр погодився піти у відставку через скандал із Супутником V
Читайте на ГК:У Словаччині штрафуватимуть за виїзд на відпочинок за кордон - ЗМІ
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...