1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

П'ятьом школам Виноградівщини гальмують отримання автономії

21.05.2020 15:31 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Про це заявили директори навчальних закладів, які подали необхідний пакет документів до районної ради ще на початку року.

Про це заявили директори навчальних закладів, які подали необхідний пакет документів до районної ради ще на початку року.

20 травня відбулася зустріч голови райдержадміністрації Василя Кіша з керівниками закладів освіти району, які заявляли про готовність отримати фінансово-господарську автономію, проте відчувають перешкоджання в отриманні цього права.

Керівники Великоком'ятівської ЗОШ І-ІІІ ст., Чорнотисівської ЗОШ І-ІІІ ст., Королівської ЗОШ І-ІІІ ст., Виноградівська ЗОШ І-ІІІ ст. №3 ім. Ж.Перені та Виноградівська ЗОШ І-ІІІ ст. №4 зазначають, що готові до отримання очолюваними ними закладами статусу фінансово-господарської автономії.

Таке право передбачене Законом України «Про освіту» , відповідно до статті 23 якого, держава гарантує академічну, організаційну, фінансову і кадрову автономію закладів освіти.

Проекти статутів, у яких передбачена фінансово-господарська автономія, вони подали до районної ради ще 10 лютого, проте до цього часу жодної відповіді не отримали. Натомість районна рада затвердила власні проєкти статутів, де фінансово-господарська автономія не передбачена. Василь Кіш зазначив, що набуття фінансово-господарської автономії – позитивна і передова можливість для розвитку шкіл.

Такі заклади можуть самостійно використовувати свій грошовий ресурс за потребами, мотивовані шукати додаткові джерела фінансування і більш стійкі до будь-яких проявів політичних впливів.

Нагадаємо, націнки на продукти для школярів Виноградівщини: харчі возять зі Сваляви.

Читайте на ГК:На Виноградівщині зафіксували землетрус магнітудою 1,9 бала
Читайте на ГК:У жителя одного з сіл Виноградівщини виявили наркотики в сумці
Читайте на ГК:У Виноградові п'яний керманич авто чинив опір поліцейським
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...