1. Новини Закарпаття
  2. >

На десятьох нардепів від Закарпаття витратили 4 мільйони гривень з бюджету

20.05.2020 17:29 Влада

В середньому один закарпатський нардеп обійшовся платникам податків у 400 тисяч гривень

В середньому один закарпатський нардеп обійшовся платникам податків у 400 тисяч гривень

Такі дані оприлюднила Громадська мережа ОПОРА.

При цьому майже 70% із цих коштів становить зарплата депутатів.

Які витрати відшкодовують парламентарям

Законодавством передбачено, що народному депутату, крім заробітної плати, в межах бюджету Верховної Ради України відшкодовують: окреме технічно обладнане службове приміщення з розташуванням у ньому постійного робочого місця помічника-консультанта народного депутата, виділене органами місцевої влади чи місцевого самоврядування на письмове звернення депутата.

Для мажоритарників – у межах округу, в якому обрався депутат, для депутатів, обраних в багатомандатному виборчому окрузі – в областях, які за ними закріпила депутатська фракція (група);витрати, пов'язані з організацією та проведенням зустрічей народного депутата з виборцями та звітів народних депутатів;підвищення кваліфікації, навчання у навчальних закладах, у тому числі магістратурах та аспірантурах, вивчення іноземних мов у вільний від виконання депутатських обов'язків час;кошти для компенсації вартості проїзду, оренди житла або винайму готельного номера, а також відшкодовуються витрати, пов'язані з виконанням депутатських повноважень, у розмірі місячної заробітної плати народного депутата, що не підлягають оподаткуванню;витрати на відрядження в розмірах, встановлених законодавством, для виконання доручень Верховної Ради України та її органів або для роботи з виборцями за межами міста Києва у період, визначений Верховною Радою України;кошти на відрядження помічника-консультанта народного депутата України для виконання робіт, пов'язаних із здійсненням його депутатських повноважень.

Варто зауважити, що відповідно до ч. 5 ст. 33 Закону України «Про статус народного депутата України», якщо народний депутат протягом календарного місяця впродовж однієї чергової сесії Верховної Ради України без поважних причин не бере особистої участі у більш як 30 відсотках голосувань при прийнятті рішень Верховної Ради України на пленарних засіданнях Верховної Ради України або у більш як 50 % засідань комітету Верховної Ради України, до складу якого його обрано, такому народному депутату за розпорядженням спікера парламенту на підставі рішення регламентного комітету не відшкодовуються витрати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць. 

Найбільше бюджетних коштів використав нардеп від Слуги Народу Анатолій Костюх - понад 477 тисяч грн. А найменше бюджетних коштів на свою депутатську діяльність використав нардеп Віктор Балога - 255 тис. грн.

Нагадаємо,уряд ухвалив рішення про послаблення карантину з 22 травня

Читайте на ГК:Що відбулось на Закарпатті, Мукачівщині, Тячівщині та в Іршаві 30 березня
Читайте на ГК:На Закарпатті за минулу добу зробили 440 щеплень від COVID-19
Читайте на ГК:На Закарпатті за добу зафіксували 6 випадків керування у нетверезому стані

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...