1. Новини Закарпаття
  2. >

У ВР пропонують до кінця року звільнити від податку малі бізнеси креативних індустрій, туризму і спорту - перелік напрямків

18.05.2020 18:22 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Відповідний проект закону зареєстровано у Верховній Раді та вже направлений на розгляд комітету й наданий для ознайомлення.

Відповідний проект закону зареєстровано у Верховній Раді та вже направлений на розгляд комітету й наданий для ознайомлення.

Мова про "Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо державної підтримки культури, малого бізнесу та креативних індустрій у зв'язку з дією заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)", що зареєстрований за номером 3379 від 22 квітня 2020 року.

Так, зокрема, даним законопроектом пропонують звільнити від податків до кінця 2020 року туристичну та креативні індустрії, а також встановити 10-відсоткову ставку ПДВ кільком видам бізнесу.
Водночас, пропонується звільнити від оподаткування зарплати працівників культури та креативних індустрій.
Як йдеться у тексті законопроекту, мова про звільнення від оподаткування ПДФО зарплат працівників закладів культури, оплату праці яких проводять за рахунок коштів Держбюджету.
Таку ж пільгу, в разі прийняття цього Закону, можуть отримати й зарплати працівники суб'єктів господарювання, які протягом останніх шести місяців провадять основну економічну діяльність у сфері креативних індустрій.

Зокрема, Податковий кодекс мають намір доповнити після новими пунктами такого змісту:

          - Тимчасово, до 31 грудня 2020 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання послуг:

- з організації та проведення вистав, театральних, музичних, хореографічних постановок, циркових вистав, концертів, фестивалів, конкурсів культурно-мистецьких проектів, бенефісів, естрадних шоу, виставкових, освітніх та інших культурно-мистецьких заходів (проектів);

- прокату музичних інструментів, сценічних костюмів та взуття, театрального реквізиту, туристичного та спортивного інвентарю (устаткування);

- з ремонту, атрибуції творів (виробів) образотворчого і декоративно-ужиткового мистецтва, інших культурних цінностей на замовлення для юридичних та фізичних осіб;

- з виготовлення та продажу, у тому числі через електронні системи продажу, репродукцій, наборів листівок, афіш, плакатів, а також сувенірних виробів, значків, виробів народних художніх промислів, декоративно-ужиткового, образотворчого мистецтва та фотомистецтва на митній території України;

- з виробництва, налаштування, постачання, розповсюдження музичних інструментів, частин, механізмів та приладдя до музичних інструментів;

- з розробки та постачання програмної продукції (їх компонентів) розважального характеру;

- з записування звуку та записування наживо, виробництва радіопрограм,  видавання музичних творів;

- бібліотек, архівів і музеїв;

- артистів-виконавців;

- допоміжних щодо виконавського мистецтва (щодо створення та подання творів виконавського мистецтва; щодо пропагування й організування показу творів виконавського мистецтва тощо);

- письменників, композиторів, скульпторів та інших митців;

- дизайну (графічного, просторового, предметного, веб, одягу тощо);

- фотографічних, щодо обробляння, реставрування та ретушування фотографій тощо;

- з письмового художнього перекладу;

- з реставрації обє’ктів культурної спадщини;

- у сфері радіомовлення (групи 60.10 КВЕД ДК 009:2010) та телевізійного мовлення (групи 60.20 КВЕД ДК 009:2010);

- спортивних шкіл, інструкторів, учителів, тренерів;

- з організацїї, проведення та сприяння спортивних заходів;

- клубів фітнесу та бодибілдингу;

- з тимчасового розміщування (проживання) (групи 55.1, 55.2, 55.3, 55.9 КВЕД ДК 009:2010), туристичних агентств та туристичних операторів, послуги туристичних гідів (група 79.1, 79.9 квед ДК 009:2010) та інших туристичних послуг;

- із забезпечення стравами та напоями (група 56.1КВЕД ДК 009:2010)».

        - Тимчасово, до 31 травня 2020 року встановлюється ставка оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання комунальних послуг та електричної енергії у розмірі 10 відсотків.
        - Тимчасово, до 31 грудня 2020 року, туристичний збір не нараховується та не справляється.
        - Тимчасово, до 31 грудня 2020 року, не підлягає оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб:
- сума доходів, отриманих платником податку, який є працівником закладів культури, у вигляді заробітної плати та інших виплат з оплати праці (премій, надбавок тощо) за рахунок коштів Державного бюджету України;

 - сума доходів, отриманих платником податку, який є працівником суб’єкта господарювання (податкового агента), який протягом останніх шести місяців провадить основну економічну діяльність у сфері креативних індустрій за видами економічної діяльності, затвердженими Кабінетом Міністрів України, у вигляді заробітної плати та інших виплат з оплати праці (премій, надбавок тощо).

           - Тимчасово, на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) та протягом трьох місяців після дати завершення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди:

- у туристичних операторів, туристичних агентств (агентів), та суб’єктів господарювання, що надають послуги з тимчасового розміщування (проживання);

- у суб’єктів господарювання, які провадять основну економічну діяльність за видами, що належать до креативних індустрій, затвердженими Кабінетом Міністрів України, та використовуються ними в господарській діяльності.

При цьому, платники плати за землю (крім фізичних осіб), які відповідно до пункту 286.2 статті 286 Кодексу подали податкову декларацію, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за відповідні місяці.  

    - Об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності туристичних операторів, туристичних агентств (агентів), та суб’єктів господарювання, що надають послуги з тимчасового розміщування (проживання), суб’єктів господарювання, які провадять основну економічну діяльність за видами, що належать до креативних індустрій, затвердженими Кабінетом Міністрів України, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до статті 266 цього Кодексу у період з 1 березня по 31 грудня 2020 року.

 При цьому, платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (крім фізичних осіб), що відповідно до підпункту 266.7.5 пункту 266.7 статті 266 цього Кодексу подали податкову декларацію, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за відповідні місяці.

       - Суми коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) до 31 грудня 2020 року платниками податків у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, для провадження діяльності у сфері культури, які на дату перерахування (передачі) таких коштів та майна відповідали умовам, визначеним пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, у повному обсязі можуть бути включені до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року.

У разі прийняття цього проекту депутатами ВРУ, Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Наразі, згідно проходження, документ передано на розгляд керівництву, направлено на розгляд Комітету та надано для ознайомлення.

Разом із цим, слід зазначити, що креативні індустрії, туризм та культура отримають додаткову держпідтримку, а саме додаткове фінансування від держави.

Про це йдеться у прийнятому ВР за основу проекті Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" (№ 3377).

У документі, зокрема, прописані наступні основні положення:
- Зменшення плати за найм (оренду) майна за вимогою наймача (закладу культури), який здійснює підприємницьку діяльність з використанням цього майна, впродовж всього часу, коли майно не могло використовуватися в підприємницькій діяльності наймача в повному обсязі через запроваджені обмеження та (або) заборони.

- Тимчасово, на період канрантину та до 31 грудня 2020 року, телерадіоорганізації та провайдерів програмної послуги, що використовують радіочастотний ресурс, звільнять від оплати 50% вартості послуг Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення.

- Тимчасово, на період дії карантину та до 31 грудня 2020 року, державна допомога суб'єктам господарювання, які зазнали втрат через обмеження або заборону діяльності в умовах карантину, буде допустимою і її отримувачів звільнять від обов'язку повідомлення Уповноваженого органу про одержання нової державної допомоги, що відповідає цілям і категоріям державної допомоги.

Крім того, у документі йдеться і про запровадження інституційної підтримки для стабільної діяльності та розвитку юридичних осіб усіх форм власності у сферах культури та мистецтв.
Також мають намір унормувати і надання закладами культури платних послуг у сфері культури та мистецтв.

Підготувала Саша Клімова, для "Голосу Карпат"

Нагадаємо, випускний під питанням: що думають ужгородські мами про заборону.

Читайте на ГК:Астрологи розповіли, що деякі знаки Зодіаку вважають марною тратою часу
Читайте на ГК:ІТ кластер Закарпаття та Українська ІТ-Асоціація об'єднують зусилля: потужна співпраця забезпечить розвиток інформаційних технологій
Читайте на ГК:Смарт-мобілізація та електронний рапорт: в Україні запроваджують глобальні зміни для військових
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська