1. Новини Закарпаття
  2. >

Шмигаль заговорив про обмеження на два роки

22.04.2020 12:19 Влада ВАЖЛИВО

Прем'єр-міністр погодився з розрахунками Всесвітньої організації охорони здоров'я стосовно обмежень у найближчі два роки.

Прем'єр-міністр погодився з розрахунками Всесвітньої організації охорони здоров'я стосовно обмежень у найближчі два роки.

Після продовження карантину в Україні до 11 травня в наступні два роки також можливі деякі обмеження через пандемію коронавірусу. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, пише РБК-Україна.

"Система охорони здоров'я зараз завантажена хворими на коронавірус менш ніж на 10%. Це ми йдемо за так званим позитивним сценарієм. Але це не означає, що у нас цього року не буде піків і сплесків.

У цілому світ в цьому році коронавірус не здолає, і нам в будь-якому випадку доведеться жити в умовах вже нового світу і нових соціальних обмежень. Наприклад, ризик-орієнтованих умов, коли будемо вводити карантинні обмеження в окремих містах, селах або областях", - сказав глава уряду.

За його словами, поки 11 травня розглядається як "бажаний кордон, після якого ми очікуємо отримувати позитивні дані і жити в більш м'якому режимі, але не факт, що так і буде".

У Кабміні хочуть, щоб з 12 травня "відбулися певні пом'якшення", щоб почати думати про розвиток економіки і шукати "баланс між жорстким карантином і роботою економічних секторів".

Також Шмигаль згоден із ВООЗ, що наступні 2 роки світ буде жити в умовах боротьби з коронавірусом, тому "не повинно бути ілюзій, що в травні закінчився карантин - і ми всі вийшли і все забули".

"Усі країни, які успішно подолали перший пік захворюваності, сьогодні стоять на порозі наступних піків, в тому числі в Китаї є повторні хвилі. І в інших країнах, які ніби як першу хвилю пройшли і начебто вже її подолали, сьогодні вже спостерігають за початком другої хвилі захворюваності.

Тому ілюзії, що Україні вдалося втримати першу хвилю і що все гаразд, немає. Потрібно вчитися жити в нових умовах", - зазначив прем'єр.

Він додав, що населенню доведеться жити в нових умовах.

"Ми всі повинні дотримуватися маскового режиму, дотримуватися певних правил дезінфекції, ми всі повинні дотримуватися соціальної дистанції, визначених правил поведінки в транспорті, в громадських місцях, в магазинах, і так далі.

Тобто це ціла низка речей, з якими ми повинні навчитися жити щодня. Так як, наприклад, ми чистимо зуби щодня, ми повинні навчитися жити з цим. За розрахунками Всесвітньої організації охорони здоров'я, щонайменше наступних два роки", - підсумував глава уряду.

Читайте на ГК:Україна першою у світі прирівняла цифровий паспорт до паперового
Читайте на ГК:В Україні соняшникова олія дорожчає рекордними темпами
Читайте на ГК:Рада підтримала законопрект про одноразову фінансову допомогу
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...