1. Новини Закарпаття
  2. >

Рада дозволила продавати землю

31.03.2020 09:10 Влада

Закон про землю прийняли в другому читанні. Розгляд правок до законопроекту тривав з вечора понеділка.

Закон про землю прийняли в другому читанні. Розгляд правок до законопроекту тривав з вечора понеділка.

Верховна рада України прийняла в другому читанні законопроект №2178-10 про ринок землі. За прийняття законопроекту в другому читанні і в цілому проголосували 259 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів. 

В дію закон вступить з першого липня 2021 року. Відповідно до закону, перші два роки землю продаватимуть тільки громадянам України і не більше 100 гектарів в одні руки. Після цього купувати гектари дозволять українським юридичним особам та не більше десяти тисяч гектарів в одні руки.

Землі сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності продаватися не будуть. Питання про продаж землі іноземцям буде вирішене після референдуму, який, ймовірно, відбудеться в 2024 році. 

Законом забороняється купівля-продаж або іншим способом відчуження на користь юросіб земельних ділянок, що перебувають у приватній власності і віднесених до земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім переходу до банків права власності на земельні ділянки в якості предмета застави, передачі земельних ділянок у спадщину, обміну земельної ділянки на інший з однаковою нормативною грошовою оцінкою, або якщо різниця між нормативною грошовою оцінкою яких становить не більше 10% і відчуження земельних ділянок для суспільних потреб. 

При цьому до першого січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою їх нормативної грошової оцінки. 

Нагадаємо, 13 листопада 2019 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" (№2178-10). Згідно ж прогнозами Світового банку, відкриття ринку землі сільгосппризначення може щорічно приносити українській економіці додатково від 700 млн до 1,5 млрд. доларів.

Читайте на ГК:У Чернігові суддя заснув на засіданні (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Раді схвалили збільшення акцизу на тютюнові вироби на 200%
Читайте на ГК:За тиждень середня ціна на бензин і дизпаливо на АЗС зросла на 1,25 гривні
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...