1. Новини Закарпаття
  2. >

Закон про визнання українців і білорусів "носіями російської мови" схвалила Рада Федерації Росії

11.03.2020 16:43 Влада

Цей закон був прийнятий сьогодні, 11 березня.

Цей закон був прийнятий сьогодні, 11 березня.

Рада Федерації Росії на пленарному засіданні в середу схвалила закон про визнання громадян Білорусії і України, які вільно володіють російською мовою, її носіями без проходження співбесіди для отримання громадянства РФ.

Про це повідомляє ТАСС, інформує УНН.

Зазначається, що в даний час іноземні громадяни та особи без громадянства можуть бути визнані носіями російської мови за результатами співбесіди, проведеного профільною комісією. Такий статус дає можливість його власникові отримати російське громадянство в спрощеному порядку.

"Закон встановлює, що українці і білоруси, які вільно володіють російською мовою, при подачі особисто заяви про визнання їх носіями російської мови і при наявності підстав можуть бути визнані комісією носіями російської мови без проходження співбесіди. Під підставами мається на увазі те, що самі заявники або їх прямі родичі постійно проживають або раніше постійно проживали на території РФ або на території, ставилася до Російської імперії чи СРСР, в межах державного кордону РФ", - йдеться у повідомленні.

Як пише агентство, у закон про громадянство РФ вноситься уточнення, згідно з яким вимоги до необхідного рівня знань, критерії оцінки та порядок розробки та використання матеріалів для співбесіди визначаються МВС Росії за узгодженням з "Мінпросвіти РФ".

Зазначається також, що даний закон, у разі його підписання президентом РФ Володимиром Путіним, набуде чинності через 90 днів після офіційного опублікування.

Нагадаємо, Путін назвав росіян і українців одним народом. Історики пояснюють, чи це так, - ВВС

Читайте на ГК:Влада Чехії через півроку має намір скасувати режим НС
Читайте на ГК:Чоловіка на пляжі побив "дуже лютий" восьминіг (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Прем'єр Чехії заявив, що ЄС "змушує" почати переговори про купівлю "Спутника V"
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...