1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Навчання з робототехніки закарпатської молоді підтримає уряд Угорщини

18.02.2020 09:37 Влада

Державний секретар міністерства з питань інновацій та технологій Угорщини Томаш Шанда зустрівся з головою товариства угорської культури Закарпаття.

Державний секретар міністерства з питань інновацій та технологій Угорщини Томаш Шанда зустрівся з головою товариства угорської культури Закарпаття.

На пресконференції після зустрічі держсекретар повідомив, що уряд Угорщини підтримає навчання з робототехніки закарпатської молоді.

У рамках програми підтримки на суму 10 млн форинтів 5 шкіл отримають набори із конструювання роботів Lego, планшети та інтерактивні дошки, а вчителі навчальних закладів пройдуть курс навчання з робототехніки. Набори мають надійти ще до Великодня, – поінформував Держсекретар.

«Угорщина хоче, щоб українська влада розглядала закарпатських угорців як ресурс, який зміцнює Україну та сприяє врегулюванню угорсько-українських відносин. Чим краще живуть закарпатські угорці, тим сильніша їхня громада, тим більше вони можуть сприяти успіху України», – сказав Томаш Шанда.

Він також зазначив, що Угорщина підтримувала Україну й тоді, коли під час роботи попереднього уряду порушувалися права закарпатських угорців. І додав: обрання нового президента Володимира Зеленського «дає сподівання, що Україна не буде продовжувати антиугорську політику».

«Ми розуміємо, що Україна прагне, аби всі громадяни володіли державною мовою. А ми прагнемо, аби угорці на Закарпатті могли зберегти свою рідну мову. Віримо, що цих двох цілей можна досягти одночасно, – наголосив політик. – Адже без відповідної освіти в угорців немає майбутнього на Закарпатті. Якщо не буде угорських учителів, управлінців, різних спеціалістів, область стане непридатною для життя угорців».

(MTI)

Нагадаємо, у Берегові побувало подружжя доктора Чокої, який успішно здійснив операцію на сіамських близнюках.

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...