1. Новини Закарпаття
  2. >

Підсумки візиту міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петера Сійярто до Києва

08.02.2020 19:21 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Читайте новину від угорськомовного видання Аzonnali у авторському перекладі від Голосу Карпат. 7-го лютого до Києва завітав міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

Читайте новину від угорськомовного видання Аzonnali у авторському перекладі від Голосу Карпат.

7-го лютого до Києва завітав міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

На зустрічі Сійярто підкреслив, що угорська сторона розуміє прагнення уряду України забезпечити належний рівень володіння державною мовою всіма українськими громадянами, але також прагне, щоб українці угорського походження на Закарпатті зберегли угорську мову. За його словами, ці дві мети не взаємовиключні, і їх цілком можливо досягати одночасно. Він зазначив, що представив пропозиції угорців з цього приводу міністру освіти України Ганні Новосад, яка із свого боку пообіцяла ближчим часом "терміново прийме у себе представників спілки педагогів Закарпаття". За словами очільниці Міносвіти, на зустрічі він запропонував дві новації:

•прирівняти угорську мову до мови корінного народу;

• збільшити кількість годин на вивчення української мови, але не за рахунок інших предметів, а за рахунок збільшення годин на предмет "Українська мова".

Перша ініціатива не вперше лунає у пропозиціях Будапешта, вона неодноразово відхилялася Києвом, і зараз МОН лишається противником цих змін. "Угорська мова під цей принцип не підпадає", - заявила Новосад.

У міністерстві відкинули і другу ідею Сійярто як нереальну, вважаючи, що це змусить дітей навчатись впродовж 7 днів на тиждень, а також, що таке збільшення навантаження несе "загрозу для здоров’я дітей (що навчаються у школах із викладанням мовами меншин)". Як відомо, закон "Про загальну середню освіту", ухвалений в січні 2020 року, передбачає необхідність збільшення обсягів навчання державною мовою в угорських школах – від 0% у першому класі до 40% у дев’ятому та 60% у дванадцятому класі. Сійярто виступив проти цього.

"Ми вважаємо, що угорці зможуть вивчити державну мову навіть без того, щоби кількість предметів українською у них підвищувалося. Ми готові фінансово допомогти, щоби викладання української було ефективним", - пояснив він.

Петер Сійярто підтвердив, що Будапешт свідомо не робив заяв щодо ухваленого Україною закону "Про загальну середню освіту", щоби лишити можливість для домовленості з Україною, однак Будапешт цим законом незадоволений, через що вніс пропозиції українській стороні.

«Я погоджуюся з Дмитром Кулебою, що ми обидва хочемо зробити Закарпаття історією успіху. Тому ми готові продовжувати програму економічного розвитку на Закарпатті і надалі підтримувати діяльність освітніх, оздоровчих та культурних закладів на Закарпатті », - наголосив він.

Петер Сійярто додав, що Угорщина готова продовжувати надавати гуманітарну допомогу Україні. Також в планах є запустити пряме повітряне сполучення між Будапештом та Запоріжжям, що відкриє прямий повітряний шлях з столиці Угорщини до п'яти великих міст України.

Нагадаємо, Сьогодні у Києві угорський міністр МЗС Петер Сійярто обговорюватиме ситуацію на Закарпатті

Читайте на ГК:Українська модель похвалилася відпочинком на Мальдівах (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Донбасі в Україні небезпечна ескалація, - Le Monde
Читайте на ГК:"COVID-19 може циркулювати кілька годин": як мінімізувати ризик зараження COVID-19 у замкнутих приміщеннях
загрузка...