1. Новини Закарпаття
  2. >

Кулеба: Закарпаття має стати історією успіху завдяки спільним зусиллям урядів України та Угорщини

08.02.2020 10:09 Влада ВАЖЛИВО

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр Дмитро Кулеба на спільному брифінгу з Міністром зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петером Сійярто за результатами двосторонньої зустрічі.

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр Дмитро Кулеба на спільному брифінгу з Міністром зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петером Сійярто за результатами двосторонньої зустрічі.

Дмитро Кулеба та Петер Сійярто є співголовами Спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва, яка розгляне конкретні проекти співпраці вже у березні у Будапешті. Це буде перше засідання комісії після семирічної перерви, інформує Урядовий портал.

“Разом з угорськими колегами ми поділяємо спільну мету, щоб стосунки між Україною та Угорщиною були зразковими, і щоб український регіон Закарпаття став історією успіху завдяки спільним зусиллям урядів України та Угорщини. Ми не будемо гаяти жодного дня для досягнення цієї мети і вже у березні проведемо засідання двосторонньої комісії після семи років перерви”, – сказав Віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба.

Він зазначив, що комісія вже за місяць збереться у Будапешті, щоби обговорити конкретні спільні проекти щодо розбудови прикордонної  інфраструктури, розвитку транскордонного співробітництва, захисту довкілля, енергетики.

“Уряд Угорщини зацікавлений відновити добросусідські відносини з Україною. У березні в Будапешті ми хочемо обговорити кілька прагматичних проектів: домовитися про будівництво принаймні одного контрольно-пропускного пункту на кордоні, використання кредитної лінії на 50 мільйонів євро, які Угорщина виділяє на інфраструктурні проекти в Україні, домовитися про проекти, пов’язані з розвитком сільського господарства і охороною здоров'я, досягти результатів у переговорах щодо визнання дипломів двох країн”, – сказав Міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петер Сійярто.

Петер Сійярто також підкреслив, що Угорщина планує і надалі надавати гуманітарну допомогу Україні, продовжувати програми задля розвитку економіки на Закарпатті та допомагати навчальним та культурним організаціям українського регіону.

Нагадаємо, Сійярто назвав умову зустрічі Зеленського і Орбана

Читайте на ГК:Кабмін послабив обмеження для червоної зони карантину
Читайте на ГК:Що відбулось на Закарпатті, Виноградівщині, Ужгородщині та Мукачеві 7 квітня
Читайте на ГК:У Нижніх Воротах водій намагався відкупитися від патрульних (ФОТО)
загрузка...