1. Новини Закарпаття
  2. >

Нардепи, які не хочуть йти в історію: як голосували закарпатці за зменшення кількості мандатів у Верховній Раді /ДОКУМЕНТ

05.02.2020 23:32 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Принаймі так це дають зрозуміти результати їхнього голосування за законопроект про зменшення кількості депутатів, який Верховна Рада підтримала 4 лютого.

Принаймі так це дають зрозуміти результати їхнього голосування за законопроект про зменшення кількості депутатів, який Верховна Рада підтримала 4 лютого.

Єдиним закарпатським мажоритарником, який не підтримав ініціативу Президента зменшити кількість народних обранців до 300 став Віктор Балога.

Роберт Горват, Валерій Лунченко, Василь Петьовка і Владіслав Поляк - утрималися.

В свою чергу Михайло Лаба із «Слуги народу» став єдиним мажоритарником краю, який підтримав Постанову. Його колеги по фракції, закарпатці Андрій Жупанин, Анатолій Костюх та Ігор Кривошеев також віддали законопроекту своє «за».

 

Законопроект №1017 «Про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної ради України та закріплення пропорційної виборчої системи)» передбачає, що кількість парламентаріїв має скоротитись із 450 до 300.

Проект постанови підтримало 236 народних обранців, 40 виступили «проти», 86 – утрималися, 31 – не голосував.

Цього разу голосування «Слуг народу» не було одноосібним: «за» забезпечили лише 197 депутатів. Проголосували «проти» - 3, утрималися – 17, не голосували – 14, відсутніх було 16.

«Опозиційна платформа – за життя» дала 35 голосів «за». П’ятеро не голосували, четверо були відсутні.

Позафракційні депутати дали чотири голоси, 6 – «проти», 11 – утрималися, один – відсутній.

«Європейська солідарність» і «Батьківщина» не підтримали скорочення парламентаріїв. У «ЄС» «проти» був 21 депутат, двоє – не голосували, 4 – відсутні. У

«Батьківщині» 16 нардепів утрималися, один – «проти», 4 – не голосували, 3 – відсутні.

У групі «За майбутнє» «проти» проголосували 9 осіб, 9 – утрималися, 3 – не голосували, один - відсутній. У фракції «Голос» 18 з 20 депутатів утрималися, двоє – не голосували. У групі «Довіра» 15 з 17 нардепів утрималися, один – не голосував і один – відсутній.

Нагадаємо, пропоновані зміни, зокрема, передбачають, Президент Володимир Зеленський вніс законопроект у парламент 29 серпня. Верховна Рада направила цей документ до Конституційного Суду 3 вересня. Рішення ж щодо визнання його конституційним Велика палата КС України ухвалила під час засідання 16 грудня, а вже 13 січня Комітет Верховної ради з питань правової політики рекомендував парламенту попередньо схвалити проект закону.