1. Новини Закарпаття
  2. >

Москаль заявив, що саботував реформи Порошенка на Закарпатті

19.01.2020 22:50 Влада ВАЖЛИВО

За словами експосадовця, він не слухав Київ, "бо робив так, як потрібно людям".

За словами експосадовця, він не слухав Київ,

Про це Геннадій Москаль розповів в інтерв'ю "Главкому".

Колишній голова Закарпатської і Луганської обласних державних адміністрацій зізнався, що саботував реформи п'ятого президента України Петра Порошенка. 

За словами Москаля, він не слухав Київ, "бо робив так, як потрібно людям".

"Я, можливо, навіть більше не любив наш уряд, ніж Віктор Орбан. Я не втілював ніякі реформи, я саботував це все, бо це все було від лукавого, Закон про освіту і тому подібне. Люди абсолютно відірвалися від життя (попередня влада) і забули, що кожна область має свої історичні можливості", - вважає колишній голова Закарпатської області.

Москаль розповів, що побував в одному румунському селі на Закарпатті, де йому показали школу, в якій ще з часів панування Австрії викладають румунською мовою.

"В Австрії, яка сюди прийшла, був предмет німецька мова, яка викладалася німецькою. А от всі інші предмети викладалися румунською. Потім була Австро-Угорщина. Державна мова там була німецька, а всі предмети викладалися румунською, далі прийшла Чехословаччина. Державна мова була чеська, а всі предмети викладалися румунською. Опісля прийшла Угорщина, державна мова була угорська, всі предмети викладалися румунською. І ось прийшов Радянський Союз у 1946 році. Тут мову вибирали, російськомовні школи були, україномовні, румунські. І мову можна було вибрати, яку вивчити, і школу також, або російську, або українську. Нещодавно у нас прийшли Гриневич з Клімкіним і всі предмети захотіли, щоби викладалися українською. А де ж знайти педагогів, як їх перенавчити, особливо з хімії, геометрії, алгебри? Ніхто з випускників не поїде в угорськомовну місцину. Як ця людина, не знаючи угорської, буде там жити і дітей навчати?", - переймається ексчиновник. 

Нагадаємо, на Закарпатті скоротять 688 працівників РДА.

Читайте на ГК:Що відбулось на Закарпатті, Перечинщині, Ужгородщиніта Виноградівщині 20 червня
Читайте на ГК:На Закарпатті спалили автомобіль активіста, який розслідує діяльність лісівників (ФОТО)
Читайте на ГК:У Карпатах туристи знайшли кам’яні брили з дивними написами (ФОТО)