1. Новини Закарпаття
  2. >

Секонд-хенду не буде: Мінсоцполітики хоче заборонити ввезення вживаних речей в Україну

27.12.2019 10:06 Влада

Міністерство соціальної політики працює над пропозиціями заборонити ввезення в Україну секондхенду.

Міністерство соціальної політики працює над пропозиціями заборонити ввезення в Україну секондхенду.

Міністерство соціальної політики ініціює зміни до нормативно-правових актів, які спрямовані припинити “схеми на гуманітарці”, через які бюджет втрачає мільярди гривень щороку. В свою чергу, це покращить контроль за потраплянням гуманітарної допомоги адресно тим, хто її реально потребує.

Про це на брифінгу у четвер, 26 грудня, сказав Олег Коваль, заступник Міністра соціальної політики України.

“Сьогодні діють такі правила, що будь-який благодійний фонд, що знаходиться у реєстрі, може без митного огляду під виглядом гуманітарної допомоги перетнути кордон та завезти на склад усе, що завгодно. Згодом ми бачимо цю продукцію на секонд-хендах чи дорогих бутіках. Держава через недоотримання митних платежів втрачає до 50 млн грн щотижня та понад 2 млрд грн щороку. Міністерство соціальної політики не може навіть скласти протокол, коли таке трапляється. Тому ми координуємо роботу з ДФС, щоб відновити митний огляд гуманітарної допомоги”, – сказав Олег Коваль.

За словами заступника Міністра, Мінсоцполітики розробило ряд змін до нормативно-правових актів, які посилять контроль за гуманітарними вантажами, зокрема:

  • - заборону на ввезення вживаного одягу та взуття, крім одягу спецпризначення для військових, медиків, надзвичайників тощо,
  • - запровадження подачі документів про визнання вантажу гуманітарним за 2 тижні перед перетином кордону,
  • - запровадження обов’язкового митного огляду вантажу перед перетином кордону з конкретизацією ваги та в розрізі кількості найменувань,
  • - залучення соціальних працівників для контролю за розподілом гуманітарної допомоги отримувачам,
  • - розширення підстав для виключення недобросовісних фондів з реєстрів та заборону їхнім засновникам провозити гуманітарні вантажі тощо.

“Нещодавно ми перевірили з чиновниками Донецької ОДА 54 зі 100 набувачів 22-тонного гуманітарного вантажу, де кожен мав отримати по 200 кг вантажу. Але 27 осіб про нього не чули, семеро отримали по 10 кг, а 20 телефонів не існують. Тому перед нами є два завдання - щоб гуманітарною допомогою були забезпечені українці, які її потребують, та щоб бізнес сплачував податки, а не ухилявся від них. Ефект вже є - якщо раніше нам приходило 150 листів на визнання вантажу гуманітарним щотижня, то тепер - 30. Люди розуміють, що щось змінюється і що ми з цим миритись не будемо” , - підсумував Олег Коваль.

Читайте на ГК:Курс валют на 21 червня: офіційний курс гривні встановлено на рівні 26,76 грн/долар
Читайте на ГК:Андрій Ілларіонов: "тема коронавируса залишиться з нами надовго" (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Страхові виплати родичам загиблих через COVID-19: в Україні сім'ї загиблих медиків отримають виплати