1. Новини Закарпаття
  2. >

Кабмін: молодим вчителям передбачено щорічні разові виплати в розмірі 21 тисячі гривень

24.12.2019 16:25 Влада

Кабінет Міністрів виділить по 21 тисячі гривень премій молодим вчителям наприкінці 2020 року.

Як інформує Укрінформ, цитуючи сказане міністром освіти Ганни Новосад, молодим вчителям будуть передбачені щорічні разові виплати в розмірі 21 тисячі гривень, так як вони не мають надбавок за стаж.

"У порівнянні з бюджетом 2019 року (на зарплати вчителям. - ред.) бюджет 2020 року зріс більш ніж на 10 млрд грн. Але підвищення в умовах підвищеного бюджету ми змогли зробити істотно для однієї категорії, яка на цей момент є однією з найбільш уразливих, - це молоді вчителі. Це ті, хто не має достатнього досвіду роботи в школі і, відповідно, не мають різних доплат, наприклад за стаж. Тому ми ввели можливість їм отримувати одноразову річну матеріальну виплату, яку вони отримають наприкінці року", - сказала Новосад. Ще міністр стверджує, що до 1 квітня 2020 року розробить пропозиції для реформування системи заробітних плат для вчителів. "Розпочати потрібно з того, щоб оптимізувати систему різних надбавок і премій, які становлять левову частку зарплати вчителя. Тут мова йде не про те, щоб щось скоротити. Ми (міністерство. - ред.) платимо тільки оклад із субвенції і за престижність праці, а на місцях бувають різні надбавки. Йдеться про те, щоб зробити ситуацію, коли маніпулювання надбавками і преміями буде неможливим. І ситуація, коли надбавки становлять 70% від загальної суми, яку отримують вчителі на руки, є неадекватною. Тому ми хочемо зробити великий оклад - перенести всі надбавки і премії у великій оклад і зробити систему такою, коли вчитель отримує 70% усього обсягу своєї заробітної плати з окладу, а інше надбавками", - підкреслила Новосад.

Нагадаємо,Ганна Сопкова: З підвищенням заробітної плати для освітян є досить серйозні проблеми / ВІДЕО

Читайте на ГК:Масово знімають надбавки і можуть урізати оклади. Як перерахують зарплати бюджетників і що від них залишиться, - Страна
Читайте на ГК:Курси валют на 22 січня: стан гривні покращується
Читайте на ГК:Боротьба з вітряками: чому війна з нелегальними АЗС може закінчитися провалом, - УП
Стрічка