1. Новини Закарпаття
  2. >

Держава заплатить за 27 медичних послуг

20.12.2019 16:54 Влада

Наскільки готові медичні заклади області до контрактування з Національною службою здоров’я

Наскільки готові медичні заклади області до контрактування з Національною службою здоров’я

Про ризики у фінансуванні лікарень обговорювали 19 грудня в Закарпатській обласній адміністрації.
За інформацією прес-центру ОЦЗ у Закарпатській області, директор департаменту охорони здоров’я Єлизавета Біров детально проаналізувала готовність медзакладів до роботи в рамках Програми медичних гарантій 2020 (далі ПМГ-2020). Зокрема, зупинилась на тому, що поряд із закладами які гарантовано отримають кошти в повному обсязі через ПМГ -2020, є і установи з низьким, середнім та високим ризиком недоотримання фінансування – від 10 до 50 відсотків. Є. Біров зазначила важливість комп’ютеризації та підключення закладів до медичних інформаційних систем. Причому, зараз є можливість абсолютно безкоштовно скористатися потужностями серверу, який розташований на базі обласного кардіодиспансеру.

Особливий акцент вже вкотре зроблено на необхідності навчання медичного персоналу працювати з новою моделлю оплати медпослуг на основі діагностично-споріднених груп (ДСГ). Адже якість кодування лікарів інформації про пролікований випадок буде напряму впливати на обсяг коштів отриманих закладам охорони здоров’я від НСЗУ. 

«Треба не тільки якісно та фахово надати медичну послугу, але й своєчасно та правильно зафіксувати її в системі. Тільки за такої умови НСЗУ оплатить кошти за лікування. Ще до 25 грудня лікарі можуть встигнути зареєструватися на сайті НСЗУ на безкоштовний он-лайн курс з навчання правильно кодувати діагнози» - наголосила Єлизавета Біров і закликала колег обов’язково донести цю інформацію до кожного лікаря.

Також під час наради йшлося і про останні зміни щодо можливості попередньої оплати послуг закладам охорони здоров’я до 60% суми, за відповідний період згідно договору. Це дозволить уникнути фінансових проваль під час запуску нової системи оплати медичних послуг.

З тим, щоб максимально ефективно задіяти весь лікувально-діагностичний потенціал медустанов, кожен керівник має визначитися з пакетом (чи кількома пакетами) медичних послуг, які може надавати його заклад. На наступний рік передбачено 27 таких пакетів. 
Нагадаємо, Держава платитиме закарпатським батькам за те, що вони найняли няню для дитиниЧитайте на ГК:На Закарпатті виявили черговий безпілотник контрабандистів: з'явилось відео прикордонників (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Топ-8 фатальних ДТП на Закарпатті протягом року: підбірка автоаварій
Читайте на ГК:Закарпаття оновлює температурні рекорди: перед новим роком температура сягає +12°
загрузка...