1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Районні депутати підтримали своїх міських колег щодо створення повіту з центром у Берегові (ФОТО)

13.12.2019 17:14 0 Влада Автор: Голос Карпат
 

Розглянули питання про загальний екологічний стан Мужіївського родовища поліметалів та прилеглих до нього територій, можливі шляхи утилізації та ліквідації наявних тут рудних відвалів та хвостосховищ.

Додатково і повторно обговорювалось фінансове забезпечення ліквідаційної процедури комунального підприємства “Редакція газети “Вісник Берегівщини”.

Минулого місяця депутити міської ради вже прийняли звернення до керівництва країни та області з проханням сформувати повіт з центром у Берегові. Сьогодні на черговій сесії райради позицію колег з міста підтримали й народні обранці району. За документ, який аргументував доцільність такого рішення, проголосували одностайно.

Гостра дискусія виникла навколо питання про Мужіївський золоторудник. За наслідками виробничої діяльності ТзОВ “Закарпатполіметали”, яке припинило її 1 січня 2007 року, спричинено забруднення довкілля, зокрема грунту, поверхневих та підземних вод. На промисловому майданчику підприємства знаходиться 5 відвалів засмічених та пустих порід загальним об’ємом 164 тисячі тонн та місце для збагачення руд у напіврідкій масі у кількості 168 тисяч кубометрів, що розташовані у відпрацьованому кар’єрі. У зазначених відвалах наявні домішки сульфітів та мінералів важких металів, які є токсикантами. Під впливом атмосферних факторів відбуваються процеси окислення сульфітів важких металів, внаслідок чого в підошві відвалів формуються води з підвищеною мінералізацією, які відтак вимиваються звідси у поверхневі та підземні. На прилеглих до підприємства територіях зафіксовано перевищення в грунті свинцю та міді, а у воді – кадмію.

Районна рада вирішила не заперечувати компанії “Avellana Gold”, якій тепер підпорядковується підприємство, розпочати утилізацію та ліквідацію рудних відвалів та хвостосховищ. Натомість проти такого рішення був депутат Ласло Баканчош, котрий наводив конкретні цифри, якої шкоди довкіллю може завдати експлуатація родовища.

Йому заперечив інспектор департаменту екології та природних ресурсів ОДА в Берегівському районі Валерій Гаврилюк.

“Саме зараз вкрай потрібно приступати до утилізації відвалів, бо в дощову погоду шкідливі речовини з них інтенсивно потрапляють у поверхневі та підземні води,” - зазначив спеціаліст.

“Не слід роздмухувати ситуацію, поступово перетворюючи її в політичну,”- зауважив голова однієї з фракцій Золтан Ковач.- Наболілі проблеми необхідно вирішувати в міру їх надходжень.”

Доцільність повернутись до даного питання, коли підприємство приступить до видобутку руди, підтримав і голова ради Йосип Шін. Зрештою, народні обранці 24 голосами “за” схвалили пропоноване рішення (один був проти, а саме Ласло Баканчош).

Ще в листопаді минулого року районна рада прийняла рішення про вихід із засновників районної газети “Вісник Берегівщини” та припинення її діяльності. Тоді для погашення заборгованості з податків та виплати зарплатні працівникам редакції було виділено 353 тисячі 456 гривень. Та цього виявилось замало, щоб повністю розрахуватись з податками, штрафними санкціями та зарплатнею журналістам. Останні звернулись з цього приводу в суд і виграли його. Тому на сьогднішньому засіданні сесії райради їм додатково виділили ще 455 тисяч 258 гривень.

“Однак цього вистачить лише для погашення заборгованості по зарплатні,- каже Голосу Карпат голова ліквідаційної комісії Юдіта Семере.- А де ще Пенсійний фонд, розрахунок із друкарнею і т ін.?”

Заступник голови районної ради Василь Горват пояснив, що суд зобов’язав не їх, а керівництво редакції погасити заборгованість. Вони ж лише, як колишні співзасновники, вирішили закрити “хвости” по заробітній платі та податковій. Решта питань – за ліквідаційною комісією

Сесія розглянула й ряд інших актуальних для району проблем, зокрема заслухала звіт керівника місцевої прокуатури Володимира Жилкіна. А почалось засідання з приємної звістки: з державного бюджету району виділили 956 тисяч гривень для виплати компенсації на придбання житла особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Зараз в такій черзі стоїть 18 гормадян. Нинішнього року вперше трьом особам, що знаходились у верхній частині списку, перерахували по 318 тисяч 897 гривень. Відповідний сертифікат про це було урочисто вручено на сесії Андреї Папп, яка вже навіть оформила договір купівлі-продажу житлового будинку в с.Чома.

З цією неординарною подією її тепло вітали керівники району та депутати.

“Це не перший такий благородний жест з боку сьогоднішньої влади в Україні,- поділився з Голосом Карпат начальник упрвління соціального захисту населення Володимир Терпай.- Буквально днями нам виділили на ці цілі ще понад 300 тисяч гривень – будемо перераховувати слідуючому щасливому власнику.”

Нагадаємо, у Берегові до свят знову запрацювала соціальна кухня для нужденних.

Читайте на ГК:На "Тисі" та "Лужанці" знову фіксують великі черги з авто
Читайте на ГК:"Законодавство ніхто не мінятиме на вимогу іноземної держави": у МЗС відповіли на слова посла Угорщини
Читайте на ГК:Берегово готується до відкриття традиційного “Шкільного ярмарку” (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:
загрузка...