1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Депутатка Європарламенту від Фідес: пострадянським країнам ніколи не стати членами ЄС, - Аzonnali

11.12.2019 08:48 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Читайте новину від угорськомовного видання Аzonnali у авторському перекладі від Голосу Карпат.

Читайте новину від угорськомовного видання Аzonnali у авторському перекладі від Голосу Карпат.

На думку Дьйорі Еніко: Росія ніколи не дозволить Україні, Грузії та Молдові вступити до ЄС, більше того ці країни ніколи не стануть демократичними, за західно-європейськими мірками. Про це та про інші питання, що стоять перед пострадянськими країнами, говорила Депутат Європарламенту від Фідеса - Еніко Дьйорі - у понеділок на конференції Danube Institute у Будапешті, пише видання Аzonnali.

З її точки зору, хорошою новиною є те, що новим єврокомісарем із сусідства та розширення став угорець - Олівер Варгеї, оскільки Угорщина ближча територіально та історично до країн колишнього Радянського Союзу, аніж будь-які інші країни-члени ЄС де всі регіони є «віддаленими, для того щоб краще розуміти, що відбувається".

«І хоч він може бути хорошим фасилітатором інтеграції цих країн, проте всі ключові рішення будуть прийняті ними».

Пані Дьйорі також нагадала, що серед трьох досліджуваних країн, тільки Молдова тримає однакову відстань у політичних стосунках з Росією та ЄС, в той час як інші дві країни – Грузія та Україна - повністю відкриті для членства з ЄС.

«Я вважаю, що амбіції (України) вступити в ЄС не здійсняться, принаймні, не в осяжному майбутньому»

Вона говорить, що вплив Росії має вирішальне значнення: "Радянський Союз відпустив певні країни, але коли ми говоримо про Східне партнерство, Росія їх не відпустить. У нашому випадку було інакше, нас відпустили, але ми не були частиною Радянського Союзу". Більше того, як Грузія, так і Україна з Молдовою мають територіальні проблеми, що само по собі виключає можливість членства з ЄС.

Депутат Європарламенту говорила також про свої сумніви , що ЄС "діяв мудро" по відношенню до України протягом останніх шести років, особливо згадуючи саміт у Вільнюсі 2013 року, «коли ми змусили Україну вибирати між двома реаліями - ЄС та Росією», За її словами, ЄС не дав можливості Україні зберегти хороші стосунки та укласти угоду про вільну торгівлю з Росією, створивши при цьому це все з ЄС.

"Ми наполягали лише на одному, і ми не зрозуміли геополітичного контексту цього вибору. Наслідком цього є окупація Криму", - додала вона.

Звичайно, не зважаючи ні на що, Україна є важливим партнером, підкреслює Дьйорі, але необхідно також захистити угорську нацменшину за кордоном. Проте, щоб вирішити цю ситуацію, на її думку, потрібно «Багато розмовляти та вести торгівлю», а для цього, в першу чергу, варто модифікувати умови ЗВТ (Зона Вільної Торгівлі).

Читайте на ГК:Угорщина не купуватиме російську COVID-вакцину
Читайте на ГК:В Угорщині введуть електронний COVID-паспорт
Читайте на ГК:Угорщина отримала 6 тисяч доз російської вакцини "Спутник V"
загрузка...