1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В угорських школах на Закарпатті буде більше української, – Міністр освіти

06.12.2019 23:50 Влада ВАЖЛИВО

З 2023 року діти в державних школах з угорською мовою викладання будуть вивчати українську мову у збільшеному обсязі. Водночас їхнє право на навчання рідною мовою зберігається.

З 2023 року діти в державних школах з угорською мовою викладання будуть вивчати українську мову у збільшеному обсязі. Водночас їхнє право на навчання рідною мовою зберігається.

Про це розповіла очільниця Міністерства освіти і науки Ганна Новосад під час пресконференції в Ужгороді, повідомляє Укрінформ. 

"У рамках робочої поїздки на Закарпаття у нас була зустріч із представниками угорської громади області. Ми знаємо, що уже кілька років тривають суперечки навколо Закону "Про освіту". 

Сьогодні на зустрічі в Ужгороді ми донесли до представників громади позицію нашого уряду в цьому питанні. Вона полягає у тому, що ми продовжимо впровадження Закону "Про освіту" 2017 року, виконуючи усі рекомендації, які нам дала Венеційська комісія, та спираючись на рішення Конституційного Суду, який визнав закон конституційним," – заявила Новосад.

Також, за словами Новосад, найближчими роками уряд інвестуватиме в підготовку вчителів української мови угорських шкіл, вони пройдуть системне підвищення кваліфікації. 

Виділятимуть кошти на підручники, які мають бути адаптовані для вивчення української мови в угорських школах.

Новосад наголосила, що їй було важливо донести до представників угорської громади дві речі.

"Перша – аби кожна дитина, незалежно від місця проживання, мала доступ до якісної освіти і володіла українською мовою, і ми як держава повинні це забезпечити.

Друга – у липні Конституційний Суд дуже чітко сказав, що Закон "Про освіту" є конституційним, і тому повертатися до розмов, що у ньому є якісь обмеження для представників нацменшин в Україні, ми не будемо", – сказала вона. 

Нагадаємо, очільниця Міносвіти зустрілася з представниками угорської громади Закарпаття.

Читайте на ГК:У Берегівському та Іршавському районах відкрили чотири нові амбулаторії
Читайте на ГК:"Для виконання технічних робіт": берегівчани обурюються "витівками" газовиків
Читайте на ГК:Зимовий Кубок Берегівщини вибороли футболісти Запсоні
загрузка...