1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Колишнього президента Словаччини звинувачують у податковому шахрайстві

06.12.2019 23:17 Влада

Компанія екс-президента у 2014 року не доплатила податків на прибуток до держбюджету на 27 тисяч євро.

Компанія екс-президента у 2014 року не доплатила податків на прибуток до держбюджету на 27 тисяч євро.

Колишньому президенту Словаччини Андрею Кіскі пред'явлено звинувачення в ухиленні від сплати податків, повідомив Кореспондент із посиланням на видання SME.

Звинувачення пов'язане з розслідуванням навколо діяльності компанії Kiska Travel Agency (KTAG) у 2013 і 2014 роках, що належить колишньому президенту. 

"Шахрайство пов'язане з розміщенням податкових документів для передвиборної президентської кампанії на рахунках компанії, хоча ця діяльність не була предметом її бізнесу", - заявили в поліції. 

У 2017 році колишній глава МВС Словаччини Роберт Калиняк заявляв, що KTAG у 2014 році не доплатила податків на прибуток до держбюджету на 27 тисяч євро, і її власники попросили повернути їм ПДВ у сумі 146 тисяч євро з витрат на передвиборну кампанію. Держава не виплатила відшкодування, але саме оповіщення про це є кримінальним злочином. Компанія раніше вже заплатила штраф. У травні 2019 року Комітет парламенту Словаччини оштрафував Кіску на три президентських зарплати за те, що він приховав факт фінансування своєї передвиборної кампанії з коштів KTAG. Сума штрафу склала 39 тисяч євро. Сам Кіска вже прокоментував звинувачення і назвав їх "брудною політичною кампанією". 

"І це доказ політичного шантажу і діяльності мафії, яка контролює Словаччину", - сказав він. 

У червні Кіска створив нову партію, яка буде називатися Для людей (Za ľudí), і планує з нею брати участь у виборах, запланованих на 29 лютого.

Читайте на ГК:Університет Коменського у Братиславі визнав невідповідним диплом прем’єра-плагіатора
Читайте на ГК:Жителі прикордонних сіл і містечок Словаччини бояться автоматичного роумінгу з Закарпаття (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Словаччині протягом червня 285 українців втратили роботу: більшість із них повернулися в Україну