1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Поверніться до нас обличчям! Директорка школи звернулася до депутатів Виноградівської райради

05.12.2019 14:27 Влада ВАЖЛИВО Голос Карпат

У короткому зверненні директорка Виноградівської ЗОШ №3 підкреслила проблеми з недовиплатою зарплат вчителям та ризиком від підписання нетрудових договорів, який змушують брати на себе директорів.

У короткому зверненні директорка Виноградівської ЗОШ №3 підкреслила проблеми з недовиплатою зарплат вчителям та ризиком від підписання нетрудових договорів, який змушують брати на себе директорів.

Публікуємо повний текст звернення Габріелли Гомокі та пропонуємо усім зацікавленим сторонам можливість висловити свою позицію.

Голові Виноградівської районної ради

п. Любці В.В.

депутатському корпусу

Виноградівської районної ради

 Шановний пане голово!

Шановні депутати Виноградівської районної ради!

Звертаюсь до вас за дорученням педагогічного колективу Виноградівської ЗОШ №3 у зв’язку з ситуацією, яка останнім часом склалася у нашій школі і в системі освіти Виноградівщини в цілому. Ваші окремі рішення, прийняті протягом останніх трьох місяців, поставили під загрозу стабільне та повноцінне функціонування наших навчальних закладів. Зокрема, станом на 4 грудня жоден наш працівник, як і багато освітян ряду інших шкіл району не одержали повну заробітну плату за листопад 2019 року. Мушу підкреслити, що мова йде про заробітну плату – чесно зароблену щоденною важкою вчительською працею.

Ми знаємо, що рішенням Виноградівської районної ради від 06.09.2019 року було створено комунальну установу «Центр з обслуговування закладів освіти Виноградівського району. Ми знаємо, що ви своїми протиправними рішеннями вилучили державні кошти для оплати нашої праці від управління освіти, молоді та спорту і передали їх у «Центр…» Ми також знаємо, як ви змушуєте керівників шкіл підписувати угоди з цією комунальною установою для їх фінансового утримання, як шантажуєте всіх погрозами невиплати заробітних плат.

Але є речі, про які повинні знати і ви. Наші школи – це не наша приватна власність. Не ваша, до речі, теж. Ви не фінансуєте їх з власного гаманця. Нас фінансує держава. А ми з вами повинні дотримуватись законів України, які це регламентують.

Коментувати ваші дії не буду. Особливо те, який тиск відчули на собі наші колеги через погрози невиплати заробітних плат. Оцінку цим діям повинні дати правоохоронні органи і суди. Але ви повинні знати, що жоден директор школи не має права бути самостійним учасником будь-якої двосторонньої угоди у питаннях фінансово-господарської діяльності. Жоден нормативно-правовий документ про школу такого права нам не дає. Але відповідальність за перевищення своїх службових повноважень ми несемо. Як адміністративну, так і кримінальну.

Дуже прикро, що заручниками ваших депутатських амбіцій сьогодні стали установи і заклади освіти. Дуже сумно, що ламаючи законодавчо визначену систему фінансово-господарського забезпечення шкіл з боку управління освіти, молоді та спорту ви створили нестерпні умови для всіх учасників освітнього процесу.

А зараз хочемо звернутись до кожного з вас, шановні, але не як до депутатів, а як до звичайних громадян. Через деякий час районна рада припинить свої повноваження і піде в небуття. Ви знову станете такими, як і всі інші звичайні громадяни. Але вже сьогодні отямтеся і припиніть робити провокативні брудні дії. Виправіть зроблені помилки. Не гайте жодного дня. Просимо вас – поверніться до нас обличчям!

Габріелла Гомокі, директор Виноградівської ЗОШ №3

Читайте по темі:

У Виноградівській РДА юридично "взули" президію райради

Президія Виноградівської райради розкритикувала проєкт бюджету району на 2020 рік

Вертоліт "Ми-8" та снігоходи: які причини перекидання нацгвардійців на Закарпаття

Гроші забрала райрада: рух шкільних автобусів знову призупинений, - Виноградівська РДА

загрузка...