1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Виноградівській РДА юридично "взули" президію райради

04.12.2019 20:29 Влада ВАЖЛИВО

В органі державної влади на Виноградівщині не забарилися з відповіддю на критичну публікацію з фейсбук-сторінки Виноградівської райради.

В органі державної влади на Виноградівщині не забарилися з відповіддю на критичну публікацію з фейсбук-сторінки Виноградівської райради.

У РДА наполягають, що наростаюча криза у освітній і медичній сферах зумовлена сумнівними з погляду законності ідеями органу місцевого самоврядування, яким є районна рада. Щоб розібратися, хто правий у протистоянні між гілками влади на Виноградівщині, не зайвими будуть хоча б базові юридичні знання.

Нижче наведені основні тези публікації-відповіді Виноградівської РДА:

На офіційній сторінці Виноградівської районної ради в соціальній мережі Facebook сьогодні, четвертого грудня, опубліковано інформаційний матеріал про засідання Президії районної ради, що відбулося третього грудня... У публікації йдеться про те, що керівництво районної ради вважає проєкт бюджету поданим з певними порушеннями, а фінансування відділу освіти - непотрібним.

Нагадаємо, що відповідно до рішення сесії Виноградівської районної ради від 21.01.2011 року №31 «Про делегування повноважень районною радою Виноградівській районній державній адміністрації» районною радою делеговано ряд своїх повноважень, зокрема і в галузі освіти районній державній адміністрації. Повноваження в галузі освіти, до завершення процесу ліквідації, реалізуються управлінням освіти, молоді і спорту, а надалі будуть виконуватися новоствореним відділом освіти.

Варто зазначити, зо згідно абз. 2 ст. 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» делегування радами повноважень місцевим державним адміністраціям супроводжується передачею фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів, необхідних для їх здійснення. Таким чином, делегувавши повноваження в галузі освіти державній адміністрації, при цьому фінансові та матеріально-технічні ресурси, необхідні для їх здійснення, відкликавши та передавши комунальному закладу, вважаємо що районна рада діє всупереч положень Конституції України та наведеній вище нормі Закону...

Що стосується невиконання райдержадміністрацією рішення сесії районної ради. Виконати рішення № 826... немає технічної можливості у зв’язку з тим, що в ньому передбачалося забрати ті кошти, які були на рахунку управління освіти та спрямовувалися на виплату вже нарахованої заробітної плати. Про імовірну неможливість виконання такого районних депутатів попереджали безпосередньо на засіданні сесії, рішенням якої кошти із рахунків управління освіти, молоді та спорту, в повній мірі передавалися в розпорядження Центру.

В публікації також ідеться про наступне: «Також не спрямовані 3 млн. 400 тис.грн на медицину району, виділені сесією ради у листопаді...»

Зазначені кошти також були закладені у вищезазначеному рішенні. Стосовно цього інформуємо, що в ході засідання Президії керівництво райдержадміністрації наголошувало на тому, що рішення можна виконати тільки в повному обсязі. В разі неможливості виконання його частини - унеможливлюється його виконання в цілому.

Тому районною державною адміністрацією надіслано клопотання до районної ради про термінове скликання позачергової сесії та подано відповідний проєкт рішення, - відповіли у Виноградівській РДА.

Нагадаємо, президія Виноградівської райради розкритикувала проєкт бюджету району на 2020 рік

загрузка...