1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Закарпатській ОДА розглянули проект інтегрованої стратегії просторового розвитку територій уздовж держкордону України та Польщі (ФОТО)

04.12.2019 16:14 Влада

У середу, 4 грудня, в облдержадміністрації відбулася нарада з питань розроблення інтегрованої стратегії просторового розвитку територій уздовж державного кордону України та Польщі.

У середу, 4 грудня, в облдержадміністрації відбулася нарада з питань розроблення інтегрованої стратегії просторового розвитку територій уздовж державного кордону України та Польщі.

Участь у нараді взяли перший заступник голови ОДА Олексій  Гетманенко, начальник управління містобудування та архітектури Микола Пігуляк, представники ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю. М. Білоконя», який є виконавцем зазначеного проекту, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники Львівської та Волинської облдержадміністрацій.

Привітавши учасників, Олексій Гетманенко наголосив, що цей важливий планувально-аналітичний документ дозволить здійснювати планування прикордонних територій України та Польщі на якісно вищому рівні.

– Зазначу, що вперше до цього процесу було залучено не тільки Львівську і Волинську, а й Закарпатську область, оскільки ми маємо зацікавлення щодо налагодження логістичної інфраструктури з Підкарпатським воєводством Польщі, формування нових транскордонних зв’язків, – підкреслив Олексій Гетманенко. – Першим етапом було розроблення проекту узгодження картографічної основи і виділення меж прикордонного регіону, створення гео-інформаційної моделі, аналіз даних містобудівного та господарського розвитку. Також здійснено обґрунтування розміщення на території прикордонного регіону нових індустріальних парків, технопарків, логістичних центрів, інших територіальних форм економічного розвитку.

Під час другого етапу розробили схему транспортної інфраструктури прикордонного регіону в ув’язці з розвитком міжнародних транспортних кордонів, визначених Генеральною схемою планування території України та міжнародними програмами просторового розвитку. Визначили й оптимальні місця створення нових пунктів пропуску через державний кордон. Було здійснено оцінку стану навколишнього природного середовища прикордонного регіону та визначено ключові заходи з його охорони. Сьогодні ми зібрались для обговорення третього етапу проекту.

Відтак, учасники наради обговорили результати першого та другого етапів реалізації проекту, представники «ДІПРОМІСТО» представили проект третього етапу його реалізації, цілі і завдання в контексті реформування законодавчої бази просторового планування та євроінтеграції. Йшлося також про розвиток туризму та рекреації в прикордонному регіоні, стан навколишнього природного середовища тощо, інформує прес-служба ОДА.

Нагадаємо, скільки ОТГ буде на Закарпатті: "52 чи 60" (ВІДЕО)

Читайте на ГК:В Ужгороді нацгвардійці влаштували акцію "Новорічні побажання" (ФОТО)
Читайте на ГК:"Естетика міжвоєнного ар деко": в Ужгороді відновили історичні двері (ФОТО)
Читайте на ГК:Школярка з Ужгорода посіла ІІ місце в онлайн-конкурсі читців віршів китайською мовою
загрузка...