1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Депутати Закарпатської облради звертаються до уряду з питанням щодо будівництва об’їзної автодороги навколо м. Виноградів

03.12.2019 10:07 Влада ВАЖЛИВО

Чому депутати Закарпатської облради порушують питання перед урядом щодо будівництва об’їзної автодороги навколо м. Виноградів?

Чому депутати Закарпатської облради порушують  питання перед урядом щодо будівництва об’їзної автодороги навколо м. Виноградів?

Відповідь на це питання ‒ у рішенні облради  «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо необхідності будівництва об’їзної автомобільної дороги навколо м. Виноградів», яке обласні обранці прийняли на позачерговій цьогорічній сесії та направили до Кабінету Міністрів України, Державного агентства автомобільних доріг України, а також  народним депутатам України від Закарпатської області.

     У Зверненні наголошується, що упродовж останніх років питання стану автодоріг у Закарпатській області, їх утримання та ремонту депутати обласної ради порушують неодноразово як на місцевому, так і на державному рівнях. Вкрай назрілою в краї є потреба у нових шляхопроводах в об’їзд міст Берегове, Мукачево, Виноградів.

Тема будівництва автомобільної об’їзної дороги навколо міста Виноградів Закарпатської області на місцевому рівні обговорюється уже не перший рік і є актуальною для розбудови дорожньої прикордонної інфраструктури, розвитку туристичної та рекреаційної сфер, що значною мірою впливає на формування позитивного міжнародного іміджу країни.  Однак самотужки ні районна, ні обласна влада не зможуть розв’язати цю проблему.  

Саме автодороги у Виноградівському районі є важливими з огляду на те, що у цьому напрямку, який є найбільш завантажений, рухаються транспортні потоки між Україною, Угорщиною та Румунією. Пасажирський потік веде до міжнародного пункту пропуску «Вилок» на українсько-угорському кордоні, а вантажно-пасажирський – до міжнародного пункту пропуску «Дяково» на українсько-румунському кордоні.

Завдяки об’їзній дорозі з’явиться  можливість оптимізувати транспортне сполучення в межах міста та звільнити міські дороги від великовагового автотранспорту, що дозволить уникнути заторів на вулицях, зберегти на довше асфальтове дорожнє покриття тощо.

Так, через інтенсивний рух великогабаритного транспорту по вул. Чкалова майже повністю зруйноване дорожнє покриття, практично відсутні тротуари, а стіни деяких з навколишніх будинків вже вкрилися великими тріщинами. Значно погіршилася безпека руху, неможливо перейти проїжджу частину вулиці до осель, неодноразово виникали аварійні ситуації при в’їзді та виїзді власних транспортних засобів у приватні двори. Кожного дня небезпека загрожує  життю та здоров’ю як городян, так і для інших учасників руху, серед яких також численні туристи та іноземці. 

Така ситуація склалася через заборону проїзду великогабаритного транспорту через м. Берегове, що зумовило перенаправлення основного вантажопотоку в напрямку сусіднього Виноградівського району, автомобільні дороги якого теж неспроможні до такого навантаження. Це завдало цілий спектр незручностей громаді Виноградова настільки, що жителі вулиці Чкалова, які найбільше потерпають від скупчення автотранспорту, у липні ц.р. вдалися до протестних дій та повністю перекрили рух транспортних засобів. Як наслідок – встановлено дорожні знаки, які обмежують рух великогабаритних транспортних засобів (дорожній знак 3.3 «Рух вантажних автомобілів заборонено»). Відтак рух великогабаритних транспортних засобів перенаправлено через історичний центр міста, де проїжджа частина є досить вузькою, що в свою чергу призвело до частих заторів та руйнації дорожнього покриття. 

Крім того, Виноградівською міськрадою здійснюються заходи з виготовлення відповідної документації та встановлення обмежувача висоти для проїзду великогабаритного транспорту, що в свою чергу ще більше ускладнить ситуацію з рухом транспорту в центральній частині міста.

Найбільш оптимальний варіант розв’язання проблеми – будівництво об’їзної дороги навколо міста Виноградів, як і передбачено Генеральним планом забудови м. Виноградів Закарпатської області.

«Враховуючи викладене, ми, депутати обласної ради, просимо сприяти вирішенню питання на державному рівні шляхом виділення коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації, будівництва та початку робіт об’їзної автомобільної дороги навколо міста Виноградів відповідно до Генерального плану забудови м. Виноградів Закарпатської області», – наголошується в документі. 

Виконавчий апарат облради

Нагадаємо, у Виноградові розпочали ремонт багатостраждальної вулиці Чкалова.

Читайте на ГК:Вода в річці піднімається: якою буде новорічна ніч на Виноградівщині
Читайте на ГК:Допомога хворим дітям і політ на повітряній кулі: звіт благодійного фонду "Виноградів" за 2020 рік (ВІДЕО, ФОТО)
Читайте на ГК:Діряве небо над Виноградовом: люди, взувайте чоботи (ФОТО, ВІДЕО)

 

загрузка...