1. Новини Закарпаття
  2. >

Набув чинності закон про незаконне збагачення

28.11.2019 10:02 Влада

Із сьогоднішнього дня чиновників знову можуть притягувати до відповідальності за активи, які суттєво перевищують їхні законні доходи.

Із сьогоднішнього дня чиновників знову можуть притягувати до відповідальності за активи, які суттєво перевищують їхні законні доходи.

Закон президента Володимира Зеленського про незаконне збагачення в четвер, 28 листопада, набув чинності. Напередодні документ був опублікований в офіційному виданні Голос України. Він набуває чинності з дня, що йде за днем ​​опублікування.

Повна назва закону - Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про конфіскацію незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за придбання таких активів.

Так, завданням закону є відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, а також введення інституту стягнення в дохід держави необґрунтованих активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Документ доповнює Кримінальний кодекс положеннями, які встановлюють кримінальну відповідальність за придбання чиновником активів, вартість яких перевищує на 6,5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян його законні доходи. Зокрема, законом пропонується передбачити, що відповідальність за незаконне збагачення настає в разі, якщо придбані чиновником активи більш ніж на 6,5 млн гривень перевищують його законні доходи.

Відповідно до закону, придбання таких активів карається позбавленням волі на термін від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років.

Також вводиться механізм цивільної конфіскації майна, якщо сумнівні доходи чиновника вартують більше, ніж його законні доходи, починаючи з одного мільйона гривень.

Читайте на ГК:Вагітна Світлана Taрабарова поділилася, що "витворяла" всю ніч (ФОТО)
Читайте на ГК:Школяр із України створив пристрій для незрячих (ВІДЕО)
Читайте на ГК:МОЗ назвало терміни нової хвилі коронавірусу
загрузка...