1. Новини Закарпаття
  2. >

Нова систему фінансування охорони здоров'я: Гончарук пояснив, як з 2020 року буде фінансуватися медицина

27.11.2019 22:21 Влада ВАЖЛИВО

Уряд прийняв Програму медичних гарантій, у зв'язку з чим з 1 квітня 2020 року змінюється система фінансування системи охорони здоров'я.

Уряд прийняв Програму медичних гарантій, у зв'язку з чим з 1 квітня 2020 року змінюється система фінансування системи охорони здоров'я.

Про це прем'єр повідомив у середу, 27 листопада, на брифінгу за підсумками засідання уряду Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, передає УНН.

"Ми сьогодні прийняли близько 20 різних документів, які дають можливість запускати програму медичних гарантій в наступному році, з 1 квітня... З 1 квітня у нас змінюється підхід до фінансування системи охорони здоров'я. Це означає, що лікарні стануть автономними, і головні лікарі - вони будуть вільними в розпорядженні коштів. Це дозволить їм ефективно управляти тими ресурсами, які в них є... Сьогодні у менеджерів лікарні руки зв'язані численними обмеженнями", - розповів Гончарук.

Також він пояснив, як будуть фінансуватися медичні заклади. 

"Тепер кошти будуть направлятися туди, де реально надаються медичні послуги: такі послуги, як допомога при інфарктах, інсультах, пологах. Такі послуги будуть повністю фінансуватися з бюджету. Принципи фінансування будуть змінюватися поступово по Україні, там є ціла модель. У нас є розрахунки по кожному закладу по Україні. Ми провели нараду, щоб переконатися, що всі області до цього йдуть і встигнуть станом на 1 квітня підготуватися, щоб уся мережа лікарень була автоматизована, підключена до Інтернету і обладнання і могла працювати в загальній системі", - додав Гончарук.

Читайте на ГК:Тіна Кароль захопила шанувальників зухвалим образом (ФОТО)
Читайте на ГК:Курси валют на 30 липня: гривня продовжила падіння
Читайте на ГК:У Києві голий чоловік на дорозі отримав удар від водія (ВІДЕО 18+)
загрузка...