1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Лідери первинних осередків КМКС звернулись до Президента України

24.11.2019 20:07 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Подія відбулась на традиційній підсумковій конференції Товариства, що в суботу відбулась в берегівському Яноші.

Подія відбулась на традиційній підсумковій конференції Товариства, що в суботу відбулась в берегівському Яноші.

У відкритому листі, насамперед, наголошується на тих утисках, яких зазнала угорська національна меншина краю за останні роки. Зокрема, йдеться про те, що нова влада не здійснила жодних конкретних, конструктивних кроків стосовно забезпечення законних, конституційних прав національних меншин, не припинила антиугорську пропаганду в українських засобах масової інформації та нападки на угорські формування регіону, їх активістів. Лідери КМКС просять Володимира Зеленського при розробці законів, що стосуються національних меншин, залучати до цього процесу і легітимних представників угорської громади Закарпаття.

“На жаль, із приходом нової влади, за яку ми активно голосували, не помітні зрушення в національній політиці України, як це очікувалось,- заявив на конференції голова КМКС Ласло Брензович.- Не відбулись перегляди освітнього та мовного законів, як цього обіцяв під час виборчої кампанії майбутній Президент, СБУ продовжує розглядати порушену нею кримінальну справу проти Центру Еде Егана, при перетині українського-угорського кордону й надалі тривають необгрунтовані чіпляння до лідерів та активісті угорської меншини і таке інше.”

Попри це на зібранні були намічені завдання на перспективу для первинних осередків КМКС, що випливають з накреслень земельної та адміністративно-територіальної реформ і майбутніх виборів до органів місцевого самоврядування.

“Необхідно, щоб в останніх були гідно представлені й активісти угорської громади краю,”- акцентував на завершення голова КМКС.

Також раніше Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС) оприлюднило заяву до голови Закарпатської ОДА Ігоря Бондаренка, який в інтерв’ю «Укрінформу» назвав угорців Закарпаття "українцями угорського походження".

Нагадаємо, Ігор Бондаренко відреагував на заяву КМКС.

Читайте на ГК:У Берегові Великодню святу месу провів єпископ-помічник Микола Лучок (ФОТО)
Читайте на ГК:Берегівські мажори полюбляють паркуватись на тротуарах (ФОТО)
Читайте на ГК:Берегово прощалось з головою єврейської громади міста (ФОТО)
загрузка...