1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Великій Бийгані очікують позитивного висновку від ОДА для створення спроможної ОТГ (ФОТО)

16.11.2019 11:39 Влада

Про це повідомили у Закарпатському регіональному відділенні Асоціації міст України.

Про це повідомили у Закарпатському регіональному відділенні Асоціації міст України.

У четвер, 14 листопада, консультанти проєкту ПУЛЬС Закарпатського РВ АМУ провели виїзну консультацію у с. Велика Бийгань Берегівського району, де після проведення усіх організаційних процедур очікують позитивного висновку від Закарпатської ОДА.

Згідно Перспективного плану до складу Великобійганьської сільської ОТГ мають увійти Великобійганська, Астейська, Дийдянська, Гутівська і Мочолянська сільські територіальні громади загальною чисельністю населення 7,7 тис. осіб та площею 97.4 кв. км. Наразі власні доходи цих громад в сумі становлять 9,1 млн грн.Консультант з бюджетних питань Закарпатського РВ АМУ Юлія Траньович в процесі підготовки до виїзної консультації провела оцінку фінансової спроможності потенційної Великобийганської ОТГ. Бюджет такої громади складе понад 36 млн грн, з яких майже 40% власні надходження, які вже поступають до бюджетів органів місцевого самоврядування, 25% - ПДФО, інші 35% - міжбюджетні трансферти. Зокрема, важливим для представників громад було ухвалення в цей день змін до Бюджетного кодексу щодо продовження зарахування у 2020 році до бюджетів громад частки акцизу з пального, адже у бюджеті с. Астей паливний акциз складає понад 80% власних надходжень, а в бюджеті с. Дийда - близько 35%.


Здійснений аналіз показав, що навіть без врахування акцизу потенційна ОТГ зможе в повній мірі забезпечити фінансування всіх соціальних об'єктів, які знаходяться на її території, а паливний акциз (8 млн грн) буде вагомим джерелом для реалізації соціальних та інфраструктурних проектів, а вагомих підстав в отриманні відмови для створення ОТГ - немає.

Сільські голови Великої Бійгані Дизидерій Ганко, Астея Ганна Нодь та Дийди Степан Егреші під час консультації цікавилися питаннями формування бюджету майбутньої ОТГ, застосування субвенцій, механізмом формування майбутнього штату працівників апарату ОТГ, створення старостатів, працевлаштування фахівців, які нині працюють в апаратах сільських рад, інвентаризації майна і земельних ресурсів та іншими актуальними питаннями, на які отримали відповіді фахівців.

Нагадаємо, Перечинська ОТГ розвиває села (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Берегово готується до відкриття традиційного “Шкільного ярмарку” (ФОТО)
Читайте на ГК:Вуличний музика з Тернополя виступав на центральній площі Берегова
Читайте на ГК:Закарпатські рятувальники розчищають річку Боржава від сміттєвих заторів