1. Новини Закарпаття
  2. >

Закон про ринок землі прийнято: як голосували нардепи від Закарпаття

14.11.2019 09:20 Влада ВАЖЛИВО

Вчора Верховна Рада підтримала у першому читанні та за основу проєкт закону №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".

Вчора Верховна Рада підтримала у першому читанні та за основу проєкт закону №2178-10

Після тривалих суперечок, популізму, блокування трибуни Ради фракціями ОПЗЖ та "Батьківщина", пролонгації засідань, земельній реформі таки дали старт, повідомило Депо.

Поки під стінами Ради мітингувала "Свобода", а "ЄС", разом з ОПЗЖ, "Батьківщиною" та "Голосом" намагалися не дати "Слузі народу" проголосувати за проєкт закону №2178-10, в парламент приїздив прем'єр Гончарук, а президент Зеленський ще перед засіданням говорив зі своїми партійцями. 

В підсумку, не дивлячись на відвертий бардак у Раді, старт земельній реформі дали голоси 240 депутатів. З них – 227 "слуг народу" і 13 позафракційних. 

Як голосували закарпатці

Члени фракції "Слуга народу" - Кривошеєв, Костюх та Лаба - проголосували "за". Підтримали законопроєкт позафракційні Горват, Лунченко та Петьовка. Депутати із групи "За майбутнє" проголосували по-різному: Балога - "проти", Поляк - "утримався".  Круль із "Батьківщини" не підтримав законопроєкт, проголосувавши "проти".

Що передбачає законопроєкт

Основними параметрами ухваленого законопроекту є такі:

- мінімальна стартова ціна продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах встановлюється на рівні не нижче нормативної грошової оцінки;

- не допускається набуття у власність більше 35% сільськогосподарських земель об'єднаної громади, 15% сільськогосподарських земель області та 0,5% сільськогосподарських земель України; до 200 тис. гектарів землі в одні руки дозволяється;

- забезпечується переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки;

- забезпечується право громадян на викуп земельних ділянок для ведення селянського (фермерського) господарства, які їм належать на праві постійного користування та праві довічного успадкованого володіння. Можливо викупити із розстрочкою платежу до 5 років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок;

- президент може вводити в дію санкції щодо продажу землі. Під санкції можуть підпадати іноземні держави, невизначене коло осіб певної діяльності (секторальні санкції) та окремі юридичні і фізичні особи.

Нагадаємо, закарпатські депутати звернулися до керівництва держави.

Читайте на ГК:На Закарпатті побільшало прикордонних постів: почали "різати" жорсткі вимоги
Читайте на ГК:Закарпатців попереджають про нову гідрологічну небезпеку: до чого слід бути готовим
Читайте на ГК:Італія посилює співпрацю з Закарпаттям: у регіоні планують збудувати інтермодальний термінал