1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

На сесії Берегівської районної ради зачитали звернення із приводу прийняття у першому читанні бюджету-2020 (ФОТО)

08.11.2019 22:21 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Його адресували Голові Верховної ради Разумкову Д.О. і прем’єр-міністру Гончаруку О.В.

“Проект державного бюджету на 2020 рік помітно зменшує доходи місцевого самоврядування всупереч тому, що протягом останніх років значно збільшені повноваження та сфери відповідальності громад,- значиться в документі.- Передбачений місцевим бюджетам ресурс не дозволить органам самоврядування виконувати власні та делеговані повноваження, унеможливить надання послуг громадянам.”

І далі перераховано 5 вимог, які необхідно врахувати в головному фінансовому документі країни. Зокрема, підтримати норму зарахування акцизного податку на пальне до місцевих бюджетів, встановити розмір освітньої субвенції на 2020 рік в обсязі 105 мільярдів гривень, спрямувати 20 відсотків дорожньої субвенції до бюджетів міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, передбачити додаткову дотацію на утримання освітніх, медичних та закладів культури і т.ін.

Прикро, але керівник однієї з депутатських фракцій не запропонував на початку засідання внести дане питання до порядку денного, а зачитав звернення в кінці сесії, чим порушив діючий регламент. Тому головуючий Йосип Шін, керівник ради, не ставив його на голосування, а пропонував перенести розгляд на чергову сесію. Його підтримав голова депутатської бюджетної комісії Тиберій Біров.

“Доцільно ознайомитись із вказаними цифрами у зверненні більш конкретно,-зазначив промовець.- І лише тоді приймати відповідне рішення.”

Не знайшли консенсусу і в питанні звернення до Президента, Верховної Ради і прем’єр-міністра щодо збереження Берегівського району, а не приєднання його до Мукачівського. На попередньому засіданні домовились, що з даної проблеми виступлять разом з міськими депутами. Але від останніх жодних пропозицій не поступало. Тому вирішили це питання теж перенести на чергову сесію. Хоча могли прийняти і власне рішення.

Опозиція вбачає в цьому небажання керівництва районної ради відстоювати інтереси громади Берегівщини, спеціальне затягування часу, поки Київ не прийме вольову централізовану ухвалу.

Перенесли також слухання на сесії міськрайонного прокурора Володимира Жилкіна, до якого теж накопичилось чимало запитань.

На засіданні розглянули й ряд інших питань. Так, затвердили рішення за рахунок додаткових дотацій закрити всі заборгованості по заробітній платі працівникам державних установ, закладів освіти та культури, проект землеустрою щодо встановлення меж населеного пункту с.Горонглаб, ліквідували комунальну організацію “Загін місцевої пожежної охорони”, функції якого виконуватиме інша фірма.

”Її презентація відбудеться в середині місяця у Варах“,- повідомив Йосип Шін.

Поза порядком денним порушувалось також питання діяльності Мужіївського золоторудника. Депутат Ласло Баканчош вимагав від голови ради назначити точну дату, коли спеціальна робоча депутатська група зможе на місці познайомитись з умовами виробництва на згадуваній фабриці.

“Час і місце зустрічі з керівництвом підприємства буде узгоджено на наступному тижня,”- заявив Йосип Шін.

Нагадаємо, у Хустській міській картинній галереї відкрилася виставка графіки (ФОТО)

Читайте на ГК:У Берегові стартував фестиваль молодого вина і гусячих страв (ФОТО)
Читайте на ГК:Курси угорської мови у Берегові вже закінчили більше 1700 українців (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Берегові підбили підсумки конкурсу документальних стрічок про місто (ФОТО)
Стрічка