1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У семи районах Закарпаття стартував виборчий процес в ОТГ (Перелік, Календарний план)

04.11.2019 09:07 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Виборчий процес перших місцевих виборів у 86 ОТГ розпочато. Щодо Закарпатської області, то тут вибори відбудуться у семи районах області.

Виборчий процес перших місцевих виборів у 86 ОТГ розпочато. Щодо Закарпатської області, то тут вибори відбудуться у семи районах області.

Виборчий процес перших виборів депутатів сільських, селищних, міської рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міського голів у 86 об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) (69 сільських, 16 селищних, 1 міської ОТГ) у 21 області України, які призначені на 22 грудня 2019 року стартував 2 листопада.  

Слід зазначити, що на Закарпатті згадані вибори відбудуться в ОТГ, що розташовуються на територіях Берегівського,  Великоберезнянського,  Іршавського, Мукачівського, Свалявського, Ужгородського та Хустського районів.
Зокрема, участь у виборах 22 грудня поточного року візьмуть Косоньська сільська, Великоберезнянська селищна, Зарічанська сільська, Кам’янська сільська, Горондівська сільська, Керецьківська сільська, Оноківська сільська, Холмківська сільська, Довжанська сільська об’єднані територіальні громади, а також  Полянська сільська рада Свалявського району Солочинська сільська рада (село Солочин).          

18 жовтня ЦВК затвердила Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міської рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міського голів 22 грудня 2019 року. Так, згадані заходи є наступними:

– До 9 листопада включно районні виборчі комісії повинні утворити сільські, селищні, міську виборчі комісії (ТВК) та сформувати їх склад.

– До 11 листопада включно громадські організації, до статутної діяльності яких належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстровані в установленому законом порядку, можуть звернутися до ЦВК з клопотаннями про дозвіл мати офіційних спостерігачів на перших місцевих виборах.

– До 13 листопада включно ТВК мають утворити територіальні, одномандатні виборчі округи для проведення перших місцевих виборів, кількість яких має становити 1 734 виборчих округи.

– З 2 до 16 листопада включно партії мають подати до ЦВК копії рішення вищого керівного органу партії про участь її місцевих організацій у перших місцевих виборах разом з копією статуту партії.

– З 18 листопада розпочинається процес висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови на відповідних перших місцевих виборах.

– До 27 листопада включно триватиме подання до ТВК документів для реєстрації кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.

– До 28 листопада включно територіальні виборчі комісії прийматимуть рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови або про відмову в реєстрації.

– До 3 грудня включно територіальні виборчі комісії прийматимуть рішення про скасування реєстрації кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови.

– До 4 грудня  включно ТВК повинні затвердити текст виборчого бюлетеня з виборів депутатів сільської, селищної, міської ради та сільського, селищного, міського голови для голосування у відповідному виборчому окрузі.

– До 16 грудня включно ЦВК повинна прийняти рішення про реєстрацію або про відмову в реєстрації офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій.

– До 16 грудня включно ТВК повинні забезпечити виготовлення поліграфічними підприємствами виборчих бюлетенів.

За інформацією Центрвиборчкому, передбачена затвердженим Розподілом субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку і проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міської рад ОТГ і відповідних сільських, селищних, міського голів 22 грудня 2019 року, становить 21 мільйон 842 тисячі 2 гривень.

Нагадаємо, на Закарпатті прокуратура скерувала до суду обвинувальні акти стосовно трьох членів ДВК у 69 виборчому окрузі.

Читайте на ГК:Вулицю Грушевського в Мукачеві перекриють на два дні (СХЕМА об’їзду)
Читайте на ГК:У Мукачеві знову народилися двійнята
Читайте на ГК:В Мукачеві на два дні перекриють одну з вулиць міста (СХЕМА)