1. Новини Закарпаття
  2. >

Епідемії дифтерії в Україні немає - МОЗ

02.11.2019 19:20 Влада

Зоряна Скалецька вважає, що вакцин досить, щоб підняти загальний рівень вакцинації в Україні.

Ситуація з дифтерією в Україні під контролем, і про епідемію не йдеться. Про це сказала міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька в інтерв'ю ВВС Україна, опублікованому в суботу, 2 листопада.

"Ми ще не говоримо про серйозну епідемію, ситуація з дифтерією під контролем", - заявила міністр.

За словами Скалецької, минулого року було 10 хворих, а використовували 141 дозу сироватки. Кілька сотень доз списали, бо закінчився термін придатності. 

"Тобто 141 флакон - це і була потреба України в сироватці", - сказала вона.

Чиновниця зазначила, що цьогоріч в Україні є 200 флаконів сироватки, ще додатково 150 або 170 передадуть міжнародні організації як гуманітарну допомогу. Ще 100 доз нададуть посольства, в разі необхідності. 

"Тобто насправді ми можемо розраховувати на 450 флаконів сироватки, і цієї кількості ліків досить", - запевнила міністр.

Вона підкреслила, що ліки розподілені в регіонах, й області обмінюються між собою. 

Крім того, вона зазначила, що кількості вакцин досить, щоб підняти загальний рівень вакцинації в Україні.

"Якщо у вашого сімейного лікаря немає вакцин, це означає, що десь не спрацювала місцева влада - обласна державна адміністрація, департаменти охорони здоров'я. По регіонах вакцини розвезли, області повинні були передати далі на установи. Якщо не передали, це також означає, що головний лікар не подбав, не звернувся, не запитав", - резюмувала Скалецька

Читайте на ГК:Україна на 10 років віддає Укрзалізницю німцям
Читайте на ГК:Курс валют 23 січня: Нацбанк знову послабив гривню
Читайте на ГК:Масово знімають надбавки і можуть урізати оклади. Як перерахують зарплати бюджетників і що від них залишиться, - Страна
Стрічка