1. Новини Закарпаття
  2. >

Генсек НАТО Єнс Столтенберг: Угорське питання не повинно заважати співпраці з Україною

02.11.2019 14:28 Влада

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що позиція Угорщини щодо українського мовного закону не має бути перешкодою у співпраці Альянсу з Україною.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що позиція Угорщини щодо українського мовного закону не має бути перешкодою у співпраці Альянсу з Україною.

Про це він сказав в інтерв’ю виданню “Європейська правда“.

“Отже – так, питання прав меншин лишається, і це серйозна річ, але вона не має затуляти все інше, що ми робимо разом з Україною, і щодо чого є згода усіх 29 союзників”, – сказав Столтенберг.

За його словами, НАТО – це Альянс, заснований на принципі консенсусу.

“І насправді це дає нам велику перевагу, адже це означає, що голос усіх держав, незалежно від їхнього розміру, є важливим. Я – з Норвегії, і невеликі держави на кшталт Норвегії мають точно таке ж місце та точно такий голос за столом НАТО, як і значно потужніші союзники. Але звісно ж, це також означає, що пошук консенсусу іноді потребує часу”, – додав Генсек.

Він також зазначив, що добре відомо і проголошено офіційно, що Угорщина має занепокоєння щодо прав меншин.

“Але реальність також у тому, що у підсумку ми доходимо згоди. І зараз у Києві, на зустрічі комісії Україна-НАТО, ми узгодили документ, який підтримали всі союзники, всі 29 держав-членів НАТО! Включаючи Угорщину. І всі погодили насправді сильну заяву! Цей документ містить однозначне, сильне засудження Росії, однозначно закликає Росію забрати свої війська та озброєння (з Донбасу, – ред.) та чітко підтримує Україну”, – резюмував Столтенберг.

Нагадаємо, Угорщина зняла вето з заяви НАТО по Україні

Читайте на ГК:Дізнайся походження свого прізвища
Читайте на ГК:Основний бомбардир «Минаю» дебютував у збірній Азербайджану
Читайте на ГК:Як зареєструватись на отримання допомоги від держави у розмірі 8 тис. грн
загрузка...