1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

Угорщина зняла вето з заяви НАТО по Україні

31.10.2019 16:33 Влада

Посли НАТО і України прийняли документ, в який в останню хвилину були внесені угорські пропозиції, пояснив Петер Сійярто.

Будапешт зняв своє вето з прийняття заяви комісії Україна-НАТО, оскільки в останній момент угорські пропозиції до документу були враховані. Про це сказав міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто в коментарі державному агентству MTI, повідомляє Європейська правда в четвер, 31 жовтня.

За його словами, посли НАТО і України взяли документ, в який "в останню хвилину, вже після офіційного дедлайну", були внесені угорські пропозиції.

"Врешті-решт, наші пропозиції були враховані, тому спільна заява рішуче виступає за ущемлену угорську громаду і закликає Україну дотримуватися міжнародних правил і стандартів міжнародних організацій", - сказав Сийярто.

У прийнятій заяві міститься два згадки, що стосуються прав угорської меншини в Україні. Зокрема, в документі йдеться, що союзники закликають Україну повністю виконати рекомендації Венеціанської комісії щодо Закону про освіту, і Україна взяла на себе зобов'язання це зробити.

Також в документі сказано, що "успіх реформ, включаючи боротьбу з корупцією, буде мати вирішальне значення для створення основи для процвітаючої і мирної України, міцно вбудованої серед європейських демократій, відданих загальним цінностям, повазі прав людини, меншин і верховенства права".

Нагадаємо, угорці розробили план щодо покращення стосунків між Україною та Угорщиною

Читайте на ГК:У столиці Угорщини пройде фестиваль для екстремальних мандрівників Járatlan Utakon Fesztivál
Читайте на ГК:Досвід українсько-угорського співробітництва представлено на Міжнародній конференції у Будапешті (ФОТО)
Читайте на ГК:Українець замовив вінок для угорського прикордонника
Стрічка