1. Новини Закарпаття
  2. >

У Кабміні заговорили про подвійне громадянство

26.10.2019 12:36 Влада

Визнання Україною подвійного громадянства допомогло б краще використовувати потенціал представників діаспори, вважає Дмитро Кулеба.

Надання українцям права подвійного громадянства дозволить Україні більш ефективно використовувати потенціал співвітчизників з діаспори. Про це заявив віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба в коментарі ZN.UA.

Кулеба аргументував необхідність надання українцям права подвійного громадянства низкою причин, наголосивши при цьому, що висловлює особисту думку, а не всього уряду.

"Якщо в майбутньому в українському уряді з'являться нові представники діаспори з громадянством Канади або США, але готові працювати на нашу країну, українська держава повинна мати вже готову модель співпраці з ними, а не вигадувати всілякі схеми", - вважає віце-прем'єр.

Він вважає, що лібералізація політики в сфері громадянства дасть можливість утримати в українському просторі мільйони українців, які виїхали за межі України і отримали громадянство іншої країни, але бажаючих зберегти зв'язок зі своєю батьківщиною.

"Ми не повинні відкидати цих людей. Ми і так багатьох втратили", - сказав віце-прем'єр.

Крім того, на думку Кулеби, толерантне ставлення держави до другого громадянства дозволить вирішити питання наявності у десятків тисяч українців угорських і румунських паспортів, які багато хто одержував тільки заради спокійного переміщення в Євросоюзі. За великим рахунком, як вважає віце-прем'єр, це повинно зняти одну з гострих проблем у відносинах України з сусідніми країнами.

Водночас, Кулеба категорично відкидає можливість визнання Україною російського громадянства як другого. За його словами, право подвійного громадянства не має ні за яких обставин застосовуватися до країни-агресора.

Читайте на ГК:Вітаємо з днем народження (26 жовтня для закарпатців і всього світу)
Читайте на ГК:Гороскоп на 26 жовтня для всіх знаків зодіаку: день у який варто відмовитися від думок про амурні справи
Читайте на ГК:Прогноз погоди на Закарпатті: Малохмарна суха погода
Стрічка