1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

Угорщина проголосувала: журналісти підбили підсумки муніципальних виборів

17.10.2019 08:52 Влада ВАЖЛИВО

На хвилі високої виборчої активності відбулися муніципальні вибори, на яких були обрані мери міст Угорщини.

Нещодавно в сусідній нам країні - Угорщині - пройшли місцеві вибори, що завершилися аж занадто несподіваними результатами, повідомив портал portfolio.

Вперше за останні п'ять років партія влади зазнала поразки здобувши крісла мерів тільки у 13 з 23-х міст з розширеними правами, коли у 2014 році партія Фідес-ХДНП була обрана у 20 з 23-х міст. Більше того, партія влади втратила міста не в окремому специфічному регіоні, а рівномірно по всій країні.

Та найбільш дошкульною є поразка партії влади у Будапешті – надважливому місті поза списком 23 з розширеними правами. Гергей Корачонь – представник партії "Діалог" (MSZP-Párbeszéd) - отримав найбільше голосів на муніципальних виборах серед кандидатів у мери Будапешта, тому протягом наступних п’яти років столиця діятиме під його керівництвом.

"Фідес-ХДНП залишається найсильнішою політичною силою в Угорщині", – заявив Віктор Орбан зі сцени на набережній Дунаю у неділю ввечері, підводячи вкрай невтішні для його команди підсумки місцевих виборів.

Річ у тім, що Фідес-ХДНП програв тут не тільки посаду мера столиці, яку тепер п'ять років займатиме Гергей Корачонь, представник альянсу соціалістів та партії "Діалог" (MSZP-Párbeszéd), а насправді кандидат від об’єднаної опозиції. Гергей Корачонь у своїй промові заявив, що результат його зовсім не дивує, адже це було прогнозовано ще опівдні, і він не сумнівався в тому, що "люди в Будапешті переможуть".

Нагадаємо, названо країни Євросоюзу з найбільшою кількістю бідних.

 

Стрічка