1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Угорщина проголосувала: журналісти підбили підсумки муніципальних виборів

17.10.2019 08:52 Влада ВАЖЛИВО

На хвилі високої виборчої активності відбулися муніципальні вибори, на яких були обрані мери міст Угорщини.

На хвилі високої виборчої активності відбулися муніципальні вибори, на яких були обрані мери міст Угорщини.

Нещодавно в сусідній нам країні - Угорщині - пройшли місцеві вибори, що завершилися аж занадто несподіваними результатами, повідомив портал portfolio.

Вперше за останні п'ять років партія влади зазнала поразки здобувши крісла мерів тільки у 13 з 23-х міст з розширеними правами, коли у 2014 році партія Фідес-ХДНП була обрана у 20 з 23-х міст. Більше того, партія влади втратила міста не в окремому специфічному регіоні, а рівномірно по всій країні.

Та найбільш дошкульною є поразка партії влади у Будапешті – надважливому місті поза списком 23 з розширеними правами. Гергей Корачонь – представник партії "Діалог" (MSZP-Párbeszéd) - отримав найбільше голосів на муніципальних виборах серед кандидатів у мери Будапешта, тому протягом наступних п’яти років столиця діятиме під його керівництвом.

"Фідес-ХДНП залишається найсильнішою політичною силою в Угорщині", – заявив Віктор Орбан зі сцени на набережній Дунаю у неділю ввечері, підводячи вкрай невтішні для його команди підсумки місцевих виборів.

Річ у тім, що Фідес-ХДНП програв тут не тільки посаду мера столиці, яку тепер п'ять років займатиме Гергей Корачонь, представник альянсу соціалістів та партії "Діалог" (MSZP-Párbeszéd), а насправді кандидат від об’єднаної опозиції. Гергей Корачонь у своїй промові заявив, що результат його зовсім не дивує, адже це було прогнозовано ще опівдні, і він не сумнівався в тому, що "люди в Будапешті переможуть".

Нагадаємо, названо країни Євросоюзу з найбільшою кількістю бідних.