1. Новини Закарпаття
  2. >

Що передбачає "формула Штайнмаєра", розповів сам Штайнмаєр

07.10.2019 17:14 Влада

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр розповів, звідки взялася і що передбачає так звана “формула Штайнмаєра”.

Про це він розповів ВВС під час візиту в Тбілісі.

Так, відповідаючи на питання, якою була роль Росії у створенні цієї формули і чи є правдивими слова Петра Порошенка, що вона “написана” в Кремлі, президент Німеччини спочатку зазначив: “По-перше, я не розумію ваше запитання”.

Однак далі він розповів, як з’явилася “формула”.

“Була ситуація на перемовинах у Парижі три роки тому, які проводилися на зустрічі нормандської контактної групи на найвищому рівні. Перемовини не просувалися, тому що насправді проєкти, які мали бути імплементовані після мінських угод, стали відомими… Але кроки, які мали бути зроблені обома сторонами, були занадто великими. Саме тому формула не містить нічого більше, ніж спробу зробити з великих кроків (запропонованих в угодах. – Ред.), які учасники конфлікту не хотіли робити, низку менших кроків, які, попри їх сутність та наслідки, досі треба узгодити”, – сказав Штайнмаєр.

“Таким чином аргумент (про російський вплив. – Ред.) мене дивує, оскільки був присутній один з представників тодішнього президента (Порошенка. – Ред.)”, – додав він.

ВВС зазначає, що Штайнмаєр, ймовірно, міг помилитися з точною датою або місцем переговорів, оскільки зустріч в нормандському форматі у Парижі пройшла 2 жовтня 2015, тобто чотири роки тому. А в жовтні 2016 зустріч “нормандської четвірки” відбулася в Берліні і вона була останньою.

Нагадаємо, Президент Зеленський пояснив суть "формули Штайнмаєра"

Читайте на ГК:Через місяць після урагану Доріан на Багамах під завалами знайшли живе цуценя (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Названо країни, де можна пережити апокаліпсис
Читайте на ГК:У Франції вчені розробили екзоскелет, який дозволив повністю паралізованій людині знову піти (ВІДЕО, ФОТО)
Стрічка