1. Новини Закарпаття
  2. >

Нацбанк просить експертів не давти прогнозів щодо курсу гривні

05.10.2019 18:54 Влада

Заступник глави Нацбанку Олег Чурій рекомендує припинити прогнозувати курс гривні до долара. За його словами, прогнозування стало дуже складною наукою.

Українським компаніям варто відмовитися від спроб спрогнозувати курс гривні до долара, оскільки в умовах плаваючого курсоутворення це зробити досить складно. Про це сказав заступник глави НБУ Олег Чурій в інтерв'ю UA: Тернопіль.

Як нагадав Чурій, курс долара, який закладено в державному бюджеті, не є метою для НБУ, і центробанк орієнтується на різні показники.

"У цьому році особливо прогнози дуже сильно відрізняються. В режимі плаваючого курсоутворення прогнозування стає досить складною наукою. Тому ми радимо не прогнозувати, а якщо необхідно, якщо є певні ризики, то ми рекомендуємо українським компаніям хеджувати свої валютні ризики", - сказав він і додав, що НБУ дозволив практично всі інструменти для цього.

Як зазначив Чурій, політика НБУ спрямована на те, щоб національна валюта гривня була повноцінним інструментом для заощаджень і повноцінним засобом платежу.

"Тому і вся наша політика спрямована на підвищення ролі гривні в економіці України. Насправді і жорстка монетарна політика, яку ми проводимо, політика високих процентних ставок по національній валюті, сприяє поверненню довіри до національної валюти", - сказав він.

Читайте на ГК:Щасливі світлини зіркового подружжя Потапа з Каменських "при надії" підірвали соцмережі (ФОТО)
Читайте на ГК:Стало відомо, що ЦВК відшкодувала 5-ти партіям 467 млн грн витрат на агітацію
Читайте на ГК:"М'який" ремонт доріг: українці креативно залатали дорогу матрацами (ВІДЕО)
Стрічка