1. Новини Закарпаття
  2. >

Закон про штрафи за перевантажені фури набув чинності

25.09.2019 10:29 Влада ВАЖЛИВО

Від сьогоднішнього дня за вагу, що перевищує норму, власникам вантажівок доведеться платити штраф від 8,5 до 34 тисяч гривень.

У середу, 25 вересня, набувають чинності закони України, що стосуються штрафів за перевантажені фури і фінансування дорожнього господарства.

Ідеться про закони Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю та Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо джерел формування державного дорожнього фонду.

Метою першого закону є запобігання передчасному руйнуванню автомобільних доріг перевантаженими транспортними засобами, зниженню витрачання бюджетних коштів на їхнє відновлення, а також підвищення рівня безпеки дорожнього руху.

Зокрема, передбачається, що порушення правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами тягне за собою накладення штрафу в розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10% . У разі перевищення габаритно-вагових норм від 10% до 20% накладається штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Перевищення габаритно-вагових норм більш ніж на 20% передбачає штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, за перевантажені фури власники будуть платити штрафи від 8,5 до 34 тис. грн. Сума санкції буде залежати від того, наскільки вага більша за норму. Для порівняння, раніше штрафи становили 510-680 грн.

Другий закон унормовує в бюджетному законодавстві питання розширення ресурсного забезпечення будівництва та ремонту доріг.

Читайте на ГК:Три місяці без їжі: скільки часу потрібно українцю, щоб купити iPhone 11 (ІНФОГРАФІКА)
Читайте на ГК:"Грант у 500 тисяч гривень": Українська школярка винайшла пристрій, що рятує життя у замкнутому просторі
Читайте на ГК:"Вчителі чекають зарплат по 10 тисяч, а їх не буде". Чому новий Кабмін немає намірів піднімати доходи бюджетників, - Страна
Стрічка