1. Новини Закарпаття
  2. >

Україні потрібно якнайшвидше вирішити наявні проблеми з Угорщиною – віце-прем’єр Дмитро Кулеба

11.09.2019 19:01 Влада Голос Карпат

Без того, щоб переступити окреслену “червону лінію”.

Про це високопосадовець, що відповідає в українському уряді за європейську та євроатлантичну інтеграцію, заявив у середу інформаційному агентству УНІАН у Брюсселі, відповідаючи на запитання журналіста, чи хвилює Київ висунення екс-міністра юстиції Угорщини Ласло Трочані на пост єврокомісара з питань добросусідства і розширення внутрішньої політики країн континенту.

“Насамперед, це справа Євросоюзу, кого на який пост пропонувати,- наголосив чиновник.- По-друге, будь-який єврокомісар представляє інтереси всього Союзу, а не лише однієї країни. По-третє, на моє глибоке переконання, потрібно якнайшвидше вирішити основоположні проблеми з Угорщиною без того, щоб переступати окреслену “червону лінію”, захистивши свої національні інтереси. Це надзвичайно важливо.”

За словами Кулеби, не можна сприймати Угорщину як якогось демона в Євросоюзі, який діє проти України.

“Це така держава, яка має власні національні інтереси, так само, як є вони у нас,”- зазначив віце-прем’єр.

За минулі роки напруженість відносин між Україною та Угорщиною з одного боку  виникла у зв’язку із прийняттям першою законів про мову й освіту, які, на думку угорських організацій, ущемляють права угорської національної меншини, що проживає на території України. З іншого боку Київ вважає приїзд угорських високопосадовців на Закарпаття саме напередодні парламентських виборів втручанням у виборчу кампанію, себто внутрішні справи України,- пише Угорське телеграфне агентство МТІ.

Нагадаємо, МЗС назвав плани Угорщини на Закарпаття головною загрозою для України

Читайте на ГК:На Закарпатті оголосили V-й клас пожежної небезпеки
Читайте на ГК:Завдяки легалізації працівників бюджет Закарпаття додатково отримав більше 1,6 мільйона гривень
Читайте на ГК:Історія замку тамплієрів вустами юного екскурсовода-закарпатця (ВІДЕО)
Стрічка