1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Повне перезавантаження освіти району – єдиний розумний шлях вирішення цієї проблеми, - голова Виноградівської РДА

10.09.2019 16:21 Влада ВАЖЛИВО

Днями в освітній галузі Виноградівщини розгорівся черговий скандал.

Днями в освітній галузі Виноградівщини розгорівся черговий скандал.

Причиною цьому стала ліквідація управління освіти, молоді та спорту Виноградівської РДА та утворення двох інших структурних підрозділів – відділу освіти і відділу молоді та спорту. У зв’язку з цим виникло багато запитань до в.о. голови райдержадміністрації. З метою внесення ясності щодо цього питання – публікуємо інтерв’ю Наталії Костелеби-Веремчук.

- Наталіє Юріївно, у громадськості Виноградівського району виникло до Вас багато запитань, що стосуються ліквідації управління освіти. Невже тепер освітня галузь району буде паралізована, а освітяни страждатимуть в процесі ліквідації? Як цей процес відобразиться на працівниках та учнях шкіл?

Освіта Виноградівщини буде перезавантажена. І для цього в нас є законні підстави. З неї буде виключено політичну складову, але від цього не постраждає жоден рядовий працівник управління освіти, молоді та спорту. Конкурси будуть оголошені тільки на зайняття вакантних посад державної служби. В тому числі і на посаду начальника відділу. Натомість всі не державні службовці будуть прийняті на роботу в новоутворені відділи.
Щодо діючих державних службовців управління – всі вони мають повне право подати документи до участі в конкурсах. Конкурс на заміщення вакантної посади начальника новоствореного відділу освіти Виноградівської райдержадміністрації буде оголошено Виноградівською райдержадміністрацією, проте, згідно чинного законодавства, проводитиме його Закарпатська обласна державна адміністрація. Всі бажаючі зможуть подати документи до участі в конкурсі, а проводитиметься він відкрито та прозоро, запрошені туди будуть і представники громадськості та ЗМІ. Новим керівником освіти Виноградівщини стане найкращий фахівець, який візьме участь в конкурсі, а не людина, призначена за «політичною квотою».
Щодо працівників та учнів шкіл - вони жодним чином не постраждають від цього процесу. Під час ліквідації в управлінні працюватиме ліквідаційна комісія, у голови якої є право підпису та печатка управління. Всі виплати проходитимуть вчасно, а навчальний процес відбуватиметься за планом. Працівники управління освіти, молоді та спорту перебуватимуть на своїх робочих місцях, за що отримуватимуть заробітну плату. Тож тепер все залежатиме від сумлінності та професійності виконання ними своїх посадових обов’язків. Маю щиру надію, що всі виконуватимуть свою роботу і не відбудеться жодного зриву.

- Ви говорите про законні підстави ліквідації. Конкретизуйте, будь ласка, про що йде мова.

У відповідності до ст. 5 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», склад та структуру місцевих державних адміністрацій визначають голови місцевих державних адміністрацій.

Згідно п. 4-1 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» голови місцевих державних адміністрацій затверджують положення про апарат місцевої державної адміністрації та положення про її структурні підрозділи.
Таким чином, голова місцевої державної адміністрації має повне та беззаперечне право на прийняття рішення щодо утворення, реорганізації чи ліквідації структурних підрозділів райдержадміністрації з урахуванням положень постанов Кабінету Міністрів України „Про затвердження рекомендаційних переліків структурних підрозділів обласної, Київської та Севастопольської міської, районної, районної в мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій” від 18 квітня 2012 р. № 606 та „Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій” від 12 березня 2005 р. № 179.

Згідно абзацу 3 пункту 3-1 постанови Кабінету Міністрів України „Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій” від 12 березня 2005 р. № 179, управління - структурний підрозділ місцевої державної адміністрації одногалузевого або однофункціонального спрямування, до складу якого входить не менш як два самостійних відділи. Однак, розмежування галузей освіти і науки та молоді і спорту відбулося ще у 2013 році шляхом реорганізації Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України шляхом розділення його на Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.

Окрім того, постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» від 02.09.2019 року № 829 чинний уряд України реорганізував та оптимізував роботу низки міністерств. Зокрема, цією постановою передбачено утворення Міністерства культури, молоді та спорту України, реорганізувавши шляхом перетворення Міністерства інформаційної політики та поклавши на утворений центральний орган виконавчої влади завдання та функції Міністерства культури і Міністерства молоді та спорту, що ліквідуються.

Таким чином, райдержадміністрацією запущено процедуру ліквідації управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації з подальшим утворенням двох окремих структурних підрозділів – відділу освіти райдержадміністрації зі статусом юридичної особи публічного права та відділу молоді та спорту райдержадміністрації – як відокремленого структурного підрозділу райдержадміністрації без статусу юридичної особи публічного права, який після завершення процедури реорганізації міністерства буде об’єднаний з відділом культури райдержадміністрації.

- Чому цей процес розпочато саме з управління освіти, молоді та спорту Виноградівської райдержадміністрації?

Це далеко не секрет, і всі добре знають, що конфліктна ситуація в управлінні освіти триває вже давно. І в цьому, безперечно, є політична складова. З метою врегулювання конфлікту та повного перезавантаження освіти Виноградівського району і проводиться ліквідація управління. Цю позицію висловив особисто голова Закарпатської облдержадміністрації Ігор Бондаренко, коли в серпні приїздив на Виноградівщину з робочим візитом.

- Як я розумію, подібний процес чекає на всі структурні підрозділи райдержадміністрації.

Так, зараз райдержадміністрацією вирішується питання щодо реорганізації в найближчий час відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації шляхом приєднання до нього відділу економічного розвитку і торгівлі.

Окрім того, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 19 червня 2019 року № 746, якою регламентовано скорочення граничної чисельності працівників місцевих державних адміністрацій. Згідно цієї постанови із першого січня 2020 року передбачено 50 % скорочення державних службовців райдержадміністрації. Відповідно до листа Закарпатської обласної державної адміністрації видатки на оплату працівників районних державних адміністрацій на 2020 рік, у порівнянні з 2019 роком, зменшено на 40 %. Подібні процеси очікують також апарат райдержадміністрації та інші структурні підрозділи за винятком управління соціального захисту населення. Під час визначення граничної чисельності працівників місцевих держадміністрацій чисельність працівників структурних підрозділів з питань соціального захисту населення постановою від 19 червня 2019 року № 746 не скорочуватиметься.

- Тобто Ви стверджуєте, що всі заяви щодо незаконності ліквідації – безпідставні, а страхи освітян – не мають підґрунтя?

Так. Я розумію, що люди налякані, але відповідально заявляю, що перезавантаження керівного складу освітянської сфери не повинно нашкодити жодному працівнику. А претендентам на зайняття керівних посад щиро бажаю успіху в проходженні конкурсу, і нехай переможе найдостойніший та найкращий фахівець в галузі освіти.

Нагадаємо, прийнято рішення про реорганізацію управління освіти, молоді та спорту Виноградівської РДА.

Читайте на ГК:У жителя одного з сіл Виноградівщини виявили наркотики в сумці
Читайте на ГК:У Виноградові п'яний керманич авто чинив опір поліцейським
Читайте на ГК:На Виноградівщині за добу померли двоє пацієнтів з Covid-19