1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні полігони для сміття будуватимуть по новому - Лев Парцхаладзе

09.09.2019 19:35 Влада

Переповнені сміттєві звалища - велика проблема для України, тож Мінрегіон має намір переглянути державні будівельні норми щодо проектування полігонів побутових відходів.

Переповнені сміттєві звалища - велика проблема для України, тож Мінрегіон має намір переглянути державні будівельні норми щодо проектування полігонів побутових відходів.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон) має намір переглянути державні будівельні норми (ДБН) щодо проектування полігонів побутових відходів, зокрема, планується ввести ряд сучасних рішень та технологій поводження з побутовими відходами, які використовуються у всьому цивілізованому світі і спрямовані на покращення екологічної ситуації на планеті.

Про це заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе повідомив на своїй сторінці в Facebook.

«Переповнені сміттєві звалища - сьогодні велика проблема для України. І тут мова йде не тільки про жахливий сморід, який вони створюють. У разі недбалого ставлення і неправильного поводження з відходами на полігонах, використання неефективних технологій зберігання сміття, ці території стають не просто непридатними для будь-якої життєдіяльності, але й можуть нести велику загрозу нашому житті, провокувати екологічну катастрофу - зараження грунту і повітря від небезпечних речовин і газу, які виділяються в результаті гниття цього сміття», - зазначив він.

Парцхаладзе повідомив, що вже є ряд прогресивних ідей, пропозицій, які планується внести в нові будівельні норми, щоб полігони проектувалися безпечними і з урахуванням сучасних можливостей та рішень.

За словами чиновника, в нових нормах планується прописати:

Обов’язкове влаштування радіаційного контролю того, які відходи попадають на полігон. Це необхідна норма безпеки. Нові підходи до розрахунків обсягів утворення біогазу на полігонах. Для можливості використання альтернативних джерел енергії. Розширення місць застосування штучних протифільтраційних екранів та чіткі вимоги до визначення об’ємів фільтрату на прилеглій території полігону. Це мінімізує ризики виникнення екологічних проблем і зараження води та ґрунту. Чіткі вимоги до висоти полігонів, його ухилів, розташування доріг і трас, розміщення промислових та інших побутових відходів на полігонах. Можливість використання технологій дезодорації полігонів, а також геосинтетичних дренажних матеріалів для уникнення витікання фільтрату Інші європейські вимоги та практики.

Читайте на ГК:Батьки померли від COVID-19: залишились 13 дітей
Читайте на ГК:У "жовтій" зоні залишилась тільки одна область: МОЗ оновив списки станом на 1 квітня
Читайте на ГК:Зірочки на очах і досі: Світлана Тарабарова травмувала ніс вдарившись об двері (ФОТО)
загрузка...