1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Депутати Виноградівщини проголосували за власний Центр з обслуговування закладів освіти

09.09.2019 14:13 Влада ВАЖЛИВО Голос Карпат

Натомість активісти критикують рішення через сумнівну законність та непрозорість у створенні установи, яка контролюватиме грошові потоки для шкіл та дитсадків.

Натомість активісти критикують рішення через сумнівну законність та непрозорість у створенні установи, яка контролюватиме грошові потоки для шкіл та дитсадків.

Депутати районної ради проголосували за створення Центру з обслуговування закладів освіти Виноградівського району. Відповідне рішення районні обранці прийняли на позачерговому сесійному засіданні 6 вересня, повідомляє прес-служба установи.

- Листом Виноградівської РДА за підписом в.о. голови райдержадміністрації Наталії Костелеби-Веремчук від 06.09.2019 року, районна рада була повідомлена про припинення діяльності управління освіти, молоді та спорту у Виноградівському районі шляхом ліквідації. Таким чином метою новоствореної установи буде здійснення управління закладами освіти спільної комунальної власності територіальних громад району, засновником яких є Виноградівська районна рада, - пояснюється у повідомленні прес-центру районної ради.

У Виноградівській РДА зауважили, що це важливе для району питання не пройшло розгляду профільної комісії. А активіст Сергій Волошин розкритикував районних обранців через те, що пропозиція була прихована у розділі "Різне" порядку денного і внесена просто в сесійній залі.

Першим серед повноважень, якими депутати запланували наділити комунальну установу, є здійснення контролю за фінансово-господарською діяльністю закладів освіти району. Тимчасово очолить її депутат від ЄЦ Надія Копча.

Нагадаємо, новопризначений представник президента в області, керівник Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко окремо приїжджав до Виноградова, щоб розібратися, чому освітянська сфера на Виноградівщині - найпроблемніша в краї. Щоб зняти напругу, було прийняте рішення ліквідувати Управління освіти, молоді і спорту РДА, щоб у новоствореній установі, відповідно до Закону "Про освіту" та Закону "Про державну службу", провести конкурсне призначення незаангажованого управлінця для освітян Виноградівщини. На нещодавній прес-конференції Бондаренко дорікнув, що органи влади на Виноградівщині надто піддаються впливу з боку депутата-мажоритарника.